Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Peter Pan Beresi Kolay Nasıl Yapılır?

Küçük çocuklarınıza, genç kızlara ya da sevdiğiniz birine, belki de kendinize örmekten çok mutlu olacağınız harika bir bereye ne dersiniz? Masallardan fırlamış Peter Pan beresini çocuklarınıza örerek onları masal kahramanları ile bere atkı ve kışın üşümemelerini sağlayan kıyafetleri onlara severek giydirebilirsiniz. Bu bereyi örmek hem kolay hem de sonucu o kadar şık ki örmüş olduğunuz bu bere bittiğinde şıklığı ve duruşu karşısında siz de şaşkınlığınızı gizleyemeyecek ve nasıl bu kadar kolay ama güzel olduğuna inanamayacaksınız.

Örgü Peter Pan Beresi Yapımı

Bereyi her yaşta kişi istediği biçimlerde kullanabilir. İstediği biçimlerden kasıt şudur ki; bere çeşitli biçimlerde ve yönlerde kullanılmaktadır. Bu açıdan da seçenekleri olan son derece basit ve şık bir bere için yapmanız gerekenleri sizlere sıralayalım. Dilerseniz çocuklar için örgü bere modelini de inceleyebilirsiniz.

Haydi, gelin hep birlikte bu bere için neler yapmanız gerek bir görelim. He aşama ve süreci resimleri ile birlikte göreceğiniz yazımıza başlayalım.

Bir çocuk için hazırlanmış bu bere ölçülerini kendinize yapacaksınız baş ölçünüzün çapını alıp ölçerek de ilmeği ona göre hesaplayabilirsiniz bu ölçülerde; 30 ilmek 25 cm en ve 45 cm boyunda bir parça elde ederek bu bereye sahip olabilirsiniz. Örneğin 50 cm bir kafa çapına 40 ilmek ile başlayabilirsiniz. Evet, tek parça bir örgüden meydana gelen bu bere sizin için yapımı son derece kolay, çok şık bir tercih olacak.

Ördükten sonra elde ettiğiniz parça bu aşağıdaki görülen parça gibi olacak. Şimdi sıra geldi Peter Pan beresinin gerçek şeklinin nasıl alınacağına.

Peter Pan Beresi Kolay Nasıl Yapılır? 1

Bu yukarıda görmüş olduğunuz parçayı bir köşesinden katlıyoruz. Ardından bu katlamış olduğumuz parçayı aynı yün iplik ile dikmeye başlıyoruz. Sonra bir kez daha muska sarar gibi sararak üçgen bir parça daha elde etmiş oluyoruz.

Peter Pan Beresi Kolay Nasıl Yapılır? 2

Peter Pan Beresi Kolay Nasıl Yapılır? 3

 

Bu üçgen parçayı da yine aynı yün iplik ile diktikten sonra, kalan uzun dikdörtgen parçayı da üçgene doğru katlayıp dikiyoruz. Ve bu güzel ve şık Peter Pan beremiz hazır hale gelmiş oldu bile.

Peter Pan Beresi Kolay Nasıl Yapılır? 5

Peter Pan Beresi Kolay Nasıl Yapılır? 4

Bu güzel Peter Pan beresini farklı şekillerde takarak kullanabilirsiniz.

Peter Pan Beresi Kolay Nasıl Yapılır? 6

Peter Pan Beresi Kolay Nasıl Yapılır? 7

Peter Pan Beresi Kolay Nasıl Yapılır?

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler