Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Penye Örgü Sepet Yapımı

Örgü sepet modellerinden renk renk kolaca örülmüş trabzanlar ve sık iğneler kullanılmış örgü sepet yapımı hazırladık. Penye örgü sepet yapımı için daha önce ördüğümüz penye ip örgü modellerinden kalan ipleri değerlendirmek için sepet örebilirsiniz. Penye ip sepet modelleri severek öreceğiniz evinizin her köşesinde kullanacağınız kapaklı sepetlerden. Erzak sepeti olarak kullanabilirsiniz. Hobi sepeti olarak kullanabilirsiniz. Bebek ürünlerini koymak için güzel bir sepet olarak örebilirsiniz. Çocuklarınızın eşyalarını koyabilirsiniz. Kaktüs örgü sepet tarifi istediğiniz boylarda örebileceğiniz, örgü oyuncak sepeti olarak da kullanabileceğiniz bir örnek. Penye ipten kare sepet yapımı daha önce bebek battaniyesinde kullandığımız ve kalın iplerle örerek sepete çevirdiğimiz bir model. Hadi şimdi çok beğeneceğinizi düşündüğüm yeşil tonlarında iple örülmüş kapaklı örgü sepetin yapılışına geçelim.

El Yapımı Örgü Sepet

Penye örgü sepet yapımı kapaklı, boncuklarla tutacak yapılan bir model. Oval bir sepet. Yapılışını sizlere şemalı olarak hazırladık. Eğer aklınıza takılan bir konu olursa bizlere sorabilirsiniz. Elimizden geldiğince en kısa sürede sizlere cevap veriyoruz. Bildiğimiz tüm konularda yardımcı olmaya çalışıyoruz.

Şemalarda artılar ve x ler sık iğne, uzun çizgiler trabzan, daireler zincir anlamına geliyor. Taban ve kapak için aynı şemayı kullanıyoruz. 3 turdan oluşuyor.

Penye Örgü Sepet Yapımı 2

Sepetin üst kısmında çapraz ilmekleri kullanıyoruz.

Penye Örgü Sepet Yapımı 3

Penye iplerin kalınlıkları değişebiliyor. İpinizin kalınlığına göre 10 – 12 mm tığlar seçebilirsiniz. Sepetin askı kısmı için ahşap boncuklar kullanıyoruz. İsterseniz yine örgüden yapabilirsiniz.

Penye Örgü Sepet Yapımı

Penye Örgü Sepet Yapımı 1

Penye Örgü Sepet Yapımı 4

Kaynak : http://helenacc.blogspot.com/2015/03/caixa-oval-verde-com-tampa-em-trapilho.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler