Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Penye İp Terlik Yapımı

Tığ işi örgü modelleri ve penye iple harika bir terlik yapılışı hazırladık. Üstelik örmesi çok kolay. Örgüye yeni başlayanlarda çok rahat bir şekilde örebilirler. Penye ip terlik yapımına geçmeden önce daha önce paylaştığımız örgü terlik modellerine değinmek istiyorum. Çok güzel çok sevilen modelleri paylaşmıştık. Ponponlarla süslediğimiz örgü terlik yapımı penye ip ile güzel bir model hazırlamıştık. Örmesi kolay modellerden. Makrome terlik sezonun modalarından. Evinizde olan terlik tabanlarını kullanarak kendinize terlikler ayakkabılar örebilirsiniz. Örgü çizme yapılışı örebilirsiniz. Daha fazla modele mimuu.comdan ulaşabilirsiniz. Şimdi penye ip terlik yapımı ayrıntılı yapılışına geçelim.

Penye İple Terlik Nasıl Örülür?

Penye ipten sepet, penye ipten çanda, penye iple puf , paspas modelleri çok ördük. Bugün kendimize çok şık penye ip terlik yapımı hazırladık. Ayakkabı şeklinde bir terlik. Bittiğinde ve giydiğimizde ayakta çok şık duruyor. 2 renk penye ip kullanacağız. Ve penye ipimize uygun tığ ile başlayacağız örmeye. Çok basit bir şekilde terliği bitirebilir 1 günde tamamlayabilir hemen giymeye hazır hale getirebilirsiniz. Bu ölçüler 36 – 37 numara ayak için uygundur. İsterseniz zinciri artırarak veya azaltarak farklı ayak ölçülerine göre örebilirsiniz.

Terliğimizin tabanı için 14 zincir çekiyoruz. Ve üzerine 3 tur sık iğne yapıyoruz. Şimdi renk değiştirip köşelere aynı yere 2 kez batarak 2 tur sık iğne örüyoruz. Ön kısım için 12 sık iğne bırakıyoruz. Kalan sık iğneleri dönerek 3 tur aynı sayıda örüyoruz. Bitiriyoruz. İlk rengimizle ön kısmı ilmek kaydırma diğer kısımları sık iğne ile dolanıyoruz. Yine ilk rengimizle önden zikzak ip geçirip bağlıyoruz.

Yapılışı bu kadar. Resimden daha iyi anlaşılacaktır.

Penye İp Terlik Yapımı

Diğer tekini de ördükten sonra artık keyifle terliğimizi giymek kalıyor.

Penye İp Terlik Yapımı 1

Kaynak : http://helenacc.blogspot.com/2014/03/pantufas-abertas-em-trapilho.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler