Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Panda Yastık Yapımı

Şiş örgü modellerinden sevimli bir panda yastık yapımı hazırladık. Çok güzel ve kolay bir model. Birçok farklı çeşitte iple örebilirsiniz. Panda yastık yapımı sakallı iplerle, peluş iplerle, kadife iplerle, yünlü iplerle, kürk iplerle, ana kuzusu iplerle örülebilir. Eminim çok güzel duracaktır. Tabi bu iplerin kalınlıkları farklı olduğu için yastığın ölçüleri de değişecektir. İlmek sayılarını buna göre hesaplayabilirsiniz. Bugüne kadar birçok örgü yastık modellerinden bahsettik. Çeşitli ipler kullanılarak çeşitli modellerde yastıklar. Amigurumi kuzu yastık yapılışı çok sevilen modellerden. Kaktüs yastık yapımı sezonun moda yastıklarından. Gökkuşağı yastık yapımı istediğiniz boyda örmek isteyeceğiniz örneklerden. Tığ işi örgü, şiş örgü fark etmez. Beğendiğiniz birçok model ile yastık örebilirsiniz. Kare olarak ördüğümüz yastığı amigurumi tekniği ile yuvarlak olarak da örebilirsiniz. Yuvarlak 2 parça örüp yanlardan dikerek birleştirebilirsiniz.

Panda Yastık Nasıl Örülür?

30 x 35 cm boyutlarında çok sevimli bir yastık. Panda yastık yapımı boyutlarını sizde ihtiyaçlarınıza göre belirleyebilirsiniz. Misinalı şişlerle dairesel olarak örebilirsiniz. 2 parça örüp dikerek birleştirebilirsiniz. Dikdörtgen parça örüp yine uçları birleştirerek yastığı örebilirsiniz. Ana kuzusu iplerle 5 mm şişle örüyoruz. Siyah ve beyaz iple öreceğiz pandayı.

Panda Yastık Yapımı

Beyaz iple panda yastığı örmek için şişe 44 ilmek atarak başlıyoruz. Beyaz iple 84 sıra aynı şekilde örmeye devam ediyoruz. Pandanın burnu için yukarıdaki şemaya göre siyah iple işliyoruz. Kulaklar için 4 mm şişle siyah iple şişe 16 ilmek atıyoruz. 24 sıra örüyoruz. Gözler için şişe 10 ilmek atıp 6 sıra örüyoruz. 2 adet örüyoruz. Ve yastığın üzerine dikiyoruz. Burun için şişe 6 ilmek atalım. 1 sıra örüldükten sonra kenarlardan 2 ilmek artırılır. 10 ilmeği birkaç sıra örüp bitiriyoruz.

Panda Yastık Yapımı 1

Kaynak : https://www.femmeactuelle.fr/deco/loisirs-creatifs/tricot-gratuit-le-coussin-panda-2087285

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler