Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Lambader Yapımı

Tığ işi örgü modelleri sevenler, ev dekorasyonuna önem verenler için çok güzel bir örgü kendin yap projesi hazırladık. Tek ayaklı lambader modelimizi örgü ile kaplayarak dönüştürüyoruz. Sizde bu fikirle yola çıkarak örgü lambaderler yapabilirsiniz. Örgü lamba modelleri yapabilirsiniz. Daha önce örgü lamba ile farklı fikir projelerimiz olmuştu. Son zamanlarda sıkça yapılan lamba paylaşımız oldu. Örgü ipinden lamba yapımı nasıl yapılır önceki tariflerimizden ulaşabilirsiniz. Balon ve ip kullanarak dekoratif lambalar yapıyorduk. Aynı tekniği kenevir ipinden asma ışık yapılışı ile deneyebilirsiniz. Hasır ip (kenevir) ve balon kullanarak yapıyoruz. Lambanın büyüklüğüne göre balonu ayarlayarak yapıyoruz. Tabi bu projeler için tutkala da ihtiyacımız olacak. Çocuk odası veya diğer odalar için örgü çiçek gece lambası yapımı çok güzel bir proje. Odalarınızda ışık saçan çiçekler açacak. Örgü abajur yapımı da şuan anlatacağımıza benzer bir proje. Gelelim örgü lambader yapımına.

Örgü Lambader Nasıl Yapılır?

Modelde anlatılan aynı örneği kullanmak zorunda değilsiniz. Beğendiğiniz modelleri kullanabilirsiniz. Beğendiğiniz motifli örneklerle yapabilirsiniz.

Malzemeler

  • Abajur siperliği ( 30 x 38,5 x 22 cm ebatlarında )
  • Pamuklu iplik ( bu ölçüler için 4 adet)
  • 5 mm tığ

Örgü Lambader Yapımı

3 ve katlara +1 zincir çekerek başlıyoruz. Kullanacağınız lambanın ölçüsüne göre ayarlayabilirsiniz. Kullandığımız örgü modeli popcorn örgü modeli. Yapılışını birçok kez anlatmıştık. Farklı şekillerde yapılıyor popcornlar. Bu ölçülerde bir lamba için 127 zincir çekerek başlayalım. Halka oluşturalım. Ve üzerine popcornları yapmaya başlayalım. Aynı yere 5 trabzan yaparak yapıyoruz. Bir sonraki zincire sık iğne ile batıyoruz. Bu modelde popcornlar birbiri arasına gelecek şekilde yapılacak. Artırma ve eksiltmelerinizi lambaderin genişlik ve darlığına göre ayarlayabilirsiniz.

Örgü lambader yapımını bitirdikten sonra ortaya çıkan sonuç.

Kaynak : www.zusjeknus.nl/zusjeknus-crochet-lampshade-zusjeknus-gehaakte-lampenkap/

www.zusjeknus.nl/gehaakte-lampenkap/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler