Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Kemer Yapılışı

Anne kız kombin yapacağınız çok güzel bir örgü modeli. Hem örgü toka modelleri olarak kullanabilirsiniz. Hemde kemer. Bayramda , tatilde, özel günlerinizde çocuklarınız için kendiniz için yapabilirsiniz. Çok şık ve zarif bir tığ işi örgü modeli. Yapılışı oldukça basit. Yeni başlayan arkadaşlarımız da kolaylıkla yapabilirler. Kemer olarak da çok şık bir aksesuar olacaktır. Evde kalan iplerinizi değerlendirmek için de yapabilirsiniz.

Daha önce de anne kız çok şık bir kombinimiz olmuştur. Anne kız boyunluk yapılışı paylaşmıştık. Çocuklarınız ve kendiniz için kışa hazırlık olarak örebilirsiniz.

Örgü Kemer Nasıl Yapılır?

Malzemeler

  • Pullu 2 renk iplik
  • 4 mm tığ
  • Makas

Motif motif yapılan güzel bir örnek. Yapılışı şema olarak sizlerle paylaşacağım ilk olarak. Sonrasında ise anlatımı bulacaksınız.

Örgü Kemer Yapılışı 5

1.tur : Sihirli halka içine 6 sık iğne yapalım.

2.tur : 3 zincir çekerek başlayıp yanına 1 trabzan yapalım. 3 zincir çekip aynı yere 2 trabzan yapalım ve son ilmekleri birlikte örelim. Diğer sık iğne üzerine zincir çekmeden gelip aynı işlemi sıra sonuna kadar tekrar edelim.

3.tur : Renk değiştirelim. 1 zincir çekip hemen yanına sık iğne ile batalım. 3 zincir çekelim. Dibine 2 trabzan yapıp son ilmekleri birlikte örelim. Bir önceki turda yaptığımız yuvanın ortasına sık iğne ile batalım. Tekrar 3 zincir çekelim. Yanına 2 trabzan yapıp son ilmekleri birlikte örelim. Ve iki yaprağın ortasına sık iğne ile batalım. Sıra sonuna kadar aynı işlemi tekrar edelim.

Yapılışı bu kadar arkadaşlar. İstediğiniz uzunlukta olacak şekilde örüp motifleri birbirine ekliyorsunuz. Şablonda gördüğünüz gibi bağlama kısımlarını örüp bitiriyorsunuz.

Örgü Kemer Yapılışı 4

Örgü Kemer Yapılışı 3

Örgü Kemer Yapılışı

Örgü Kemer Yapılışı 1

Örgü Kemer Yapılışı 2

Kaynak : http://www.oneandtwocompany.com/workshop/free_springheadband.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler