Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Kazak Anlatımlı

Şiş örgü modelleri ile devam ediyoruz. Bugün İspanyol kollu kolay bir kazak yapılışı hazırladık. Örgü kazak anlatımlı modeli pirinç örgü modeli ile yapıldı. Kollarda dirseklere gelen kısımda bir lastik uygulaması yapıyoruz. Kazağın tamamı kalın ip örgü modelleri ile pirinç örneği ile yapılıyor. El örgüsü kazak modelleri için yeni bir örnek. Evet pirinç modelini biliyoruz. Bu örnek ile birçok örgü ördük. Şimdi de ufak bir değişiklikle güzel bir örnek hazırladık. Düz bir kazak. Düşük kol kazak modellerinden. Kolda bir değişiklik yaparak model oluşturuyoruz. Düşük kollu kazak nasıl örülür önceki yazılarda farklı modellerde var. Onları da örüp kullanabilirsiniz. Kazak örgü modelleri anlatımlı örnek için haraşo örgü modelini veya beğendiğiniz farklı örnekleri de kullanabilirsiniz. Şiş örgü bayan hırka yapılışında olduğu gibi 3lü saç örgüsü modelini de kullanabilirsiniz. Örgü kazak anlatımlı modelin detaylarına geçiyoruz.

Örgü Kazak Yapımı

Kolay ve şık bir kazak tarifi daha hazırladık. Şişe ilmek nasıl atılır, pirinç örgü nasıl örülür videolarını hazırladık. Örgü kazak anlatımlı modele de kısaca değineceğiz. Kalın bir iplik ile örülmüş. Sizin kullanacağınız ipler farklı olursa sayılarda değişiklik olacaktır. Mutlaka dikkate almanız gereken bir konu. Kendi bedeninize göre ayarlayarak örebilirsiniz. Mezura ile cm ölçüsü alabilirsiniz. Her zaman ördüğünüz, kullandığınız bir kazağı ölçü olarak kullanabilirsiniz.

Modelde 8 mm şiş kullanılmış bu ölçülere uyacak ipler seçebilirsiniz. Kazağın ölçüleri aşağıdaki gibi.

Örgü Kazak Anlatımlı 1

Kazağın ön kısmı için 57 ilmek ile başlıyoruz. 5 sıra 1 düz 1 ters lastik örüyoruz. Daha sonra pirinç örgü örüyoruz. Arka içinde aynı 57 ilmek örüyoruz. Lastikten sonra pirinci örüyoruz. Kollar için 55 ilmek ile başlıyoruz. Kaynak kısmındaki linkten detaylı yapılışa ulaşabilirsiniz.

Kazak için yukarıdaki videoları izleyebilirsiniz. Kolların dirsek kısmında 1 düz 1 ters lastik örüyoruz. Artırmaları yapıp ispanyol kol modeli veriyoruz.

Örgü Kazak Anlatımlı 9

Örgü Kazak Anlatımlı 10

Örgü Kazak Anlatımlı 7

Örgü Kazak Anlatımlı 8

Kazağı tamamladık. Çok güzel oldu. Şahane. Kendinize, genç kızlarınıza, küçük çocuklarınıza ilmek ayarı yaparak örebilirsiniz.

Örgü Kazak Anlatımlı 3

Örgü Kazak Anlatımlı 4

Örgü Kazak Anlatımlı 2

Örgü Kazak Anlatımlı

Örgü Kazak Anlatımlı 6

Örgü Kazak Anlatımlı 5

Kaynak : https://www.santapazienzia.com/patron-jersey-punto-arroz-sp/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler