Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Kavanoz Süsleme

Örgü kalplerle kavanoz süslüyoruz. Amigurumi kavanoz kapağı süsleme yapımı olarak çocuklarınıza özel kavanozlar hazırlayabilirsiniz. Mutfak dekorasyonunda kullanabilirsiniz. Kuru yemiş kavanozlarını süsleyebilirsiniz. Her tip kavanoza uyarlayabilirsiniz. Tur sayılarını artırarak örebilirsiniz. Büyük kavanozlara da. Kavanoz süsleme örgü modellerinde sadece kapağa değil kavanozu kaplamak için de örebilirsiniz. Kavanoz dantel kapak örtüsü için dantel örneklerinizi de kullanabilirsiniz. Yuvarlak dantel motiflerinizi kavanoz kapaklarını süslemede kullanabilirsiniz. Örgü kavanoz süsleme için yapacağımız örneğin detaylarını görelim.

Kavanoz Süsleme Modelleri

Hediyelik olarak da yapabileceğiniz şahane bir model. Örmesi kolay duruşu şahane. Tatlı bir hediye. Artık ipleri değerlendirmek için de çok güzel bir fikir, güzel bir model.

Kapak kılıfı için tarifimize geçelim.

x : sık iğne

v: artırma

1: sihirli halka içine 6X

2: her ilmeğe 2X (12)

3: (1X, 1V) *6 =18x

4: (2X, 1V) *6 =24x

5: (3X, 1V) *6 =30x

6: (4X, 1V) *6 = 36x

7: (5X, 1V) *6 = 42x

8: (6X, 1V) *6 = 48x

9: (7X, 1V) *6 = 54x

10: (8X, 1V) *6 = 60x

Kapağın üstüne ölçelim. Eğer uygun olmuş ise uyduktan sonra 5 tur artırma yapmadan 60 sık iğne olarak örelim. Kapağa iyice uyduktan sonra bitirelim.

Kalpler içinse sihirli halka içine trabzanlar yayarak örüyoruz. Aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz örgü kalp motifleri için.

Kalplerimiz de hazır. Çok güzel oldu. Artık ipleri değerlendirerek renk renk kalpler örebilirsiniz. Bu kalpleri farklı örgü modellerinizi süslemede de kullanabilirsiniz. Bebek örgü modellerini süslemede kullanabilirsiniz.

Örgü Kavanoz Süsleme

Kaynak : https://www.carosatelier.nl/blogs/blog/hartjespotjes/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler