Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kavanoz Süsleme Örgü Modelleri

Kavanozlarımıza örgü kılıflar hazırlayalım. Üzerini istediğimiz gibi süsleyelim. Her boyuttaki kavanozunuz için örebilirsiniz. Yapılışı oldukça kolay. Ama örgüde duruşu çok şık. Kavanoz kapağı süsleme nasıl yapılır birçok farklı model paylaşımlarımız oldu. Bugün kavanozun kendisine kılıf örüyoruz. Sizde bu modelden yola çıkarak değişik kavanoz süsleme örnekleri hazırlayabilirsiniz. Dantellerle, incilerle, boncuklarla süsleme yapabilirsiniz. Kavanozların kapakları için amigurumi kavanoz kapağı süsleme yapımı yapabilirsiniz. Örgü çiçekten kavanoz kapağı süsleme yapımı yapabilirsiniz. Kumaştan süsleme modelleri yapabilirsiniz. Dekoratif boyamalarla süslemeler yapabilirsiniz. Farklı şekillerde çeşitlendirmeleri çoğaltabilirsiniz. Fikirler bizden uygulamalar sizden.

Kavanoz Süsleme Örnekleri

Adım adım resimlerle yapılışını sizlerle paylaşacağız. Kolay bir model. Her boydaki kavanozlarınız için uygulayabilirsiniz. Üzerine istediğiniz şekilde örgü aplike modelleri uygulayabilirsiniz. Örgü kalpler, örgü minik çiçekler, örgü yıldız yapımı yapabilirsiniz. İnciler yapıştırabilirsiniz.

Modeli yaparken zincir çekerek başlıyoruz. Kavanozun çevresi kadar zincir çekiyoruz. Ve halka oluşturuyoruz. Üzerine 2 sıra trabzan yapıyoruz.

Kavanoz Süsleme Örgü Modelleri 2

Modeli kurmaya başlıyoruz. 6 zincir çekiyoruz. 4. trabzan üzerine sık iğne ile batıyoruz. 3 zincir çekip aynı yere sık iğne ile batıyoruz. 3 zincir çekip 3. trabzan üzerine trabzan ile batıyoruz. Bu işlemi sıra sonuna kadar devam ettiriyoruz.

Kavanoz Süsleme Örgü Modelleri 5

Diğer turda yuvalar oluşturuyoruz. Aralarda 7 zincir çekerek trabzan ile battığımız kısımlara yine trabzan ile batıyoruz. Bu turu bu şekilde tamamlıyoruz.

Kavanoz Süsleme Örgü Modelleri 4

Kavanozun uzunluğu kadar aynı şekilde bu 2 turu tekrar ederek örüyoruz. Son turda zincirleri 7 değil 5 olarak örüyoruz.

Kavanoz Süsleme Örgü Modelleri 6

Üzerini 2 sıra trabzan isterseniz araya farklı renkte bir iple sık iğne yaparak bitiriyoruz. Ve istediğiniz renkte iplikle, istediğiniz şekilde üzerini süsleyebilirsiniz.

Kavanoz Süsleme Örgü Modelleri 1

Kavanoz Süsleme Örgü Modelleri

Kaynak : http://crochetbytukta.blogspot.com.tr/2013/11/for-my-friend.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler