Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Kare Motifli Çiçekli Bebek Battaniyesi

Bebek battaniyesi modellerine devam ediyoruz. Güzel cıvıl cıvıl motifli örgü bebek battaniyesi modeli var sırada. Tığ işi örgü modellerini sevenler için. Kırlent modelleri, örgü koltuk şalı, tek kişilik örgü battaniye olarak da örebilirsiniz. Çok güzel ve şık olacaktır. Popcorn örgü modellerinden bir çeşit daha.

Kare Motifli Çiçekli Bebek Battaniyesi Nasıl Yapılır?

Malzemeler

  • Akrilik iplik
  • 4. 5 mm tığ

1.tur : Açık pembe rengi ile sihirli halka yapıp 3 zincir çekelim. Yanına 11 trabzan yapalım.

2.tur : Koyu pembe rengine geçip ipi sabitleyelim. 3 zincir çekip aynı yere 4 trabzan yapalım. Tığı çıkartıp baştaki zincire takalım. Sonra sondaki ilmeği içinden geçirip 1 zincir çekelim. Sıra sonuna kadar 12 yaprak olacak şekilde tekrar edelim.

Kare Motifli Çiçekli Bebek Battaniyesi Modeli Yapılışı 5

3.tur : Fuşya rengine geçelim. Ve resimdeki gibi beyaz kısımdan motifin arka kısmından ipimizi sabitleyip tekli trabzan yapalım. İki yaprağın arasına trabzan yapalım. İki yaprağın arasına 1 tekli trabzan, 1 trabzan, 1 tekli trabzan yapıyoruz tüm ilmekleri birlikte örüyoruz. Tekli trabzanları arka kısımdan batıyoruz. Bir yapraktan diğerine geçerken 1 zincir çekiyoruz.

Kare Motifli Çiçekli Bebek Battaniyesi Modeli Yapılışı 6

Kare Motifli Çiçekli Bebek Battaniyesi Modeli Yapılışı

4. tur : Açık yeşil ip ile 1 zincir olan kısıma ipi sabitleyelim. Sonra 3 zincir çekip aynı yere 3 trabzan yapalım. 1 zincir çekip diğer yuvaya atlayıp 4 trabzan yapalım. Sıra sonuna kadar.

5.tur : Koyu yeşil ipimizi sabitleyelim. 3 zincir çekip yanına 4 trabzan yapalım. Zincir çekmeden diğer yuvaya atlayıp 5 trabzan yapalım. Sonrasında diğer yuvaya atlayalım. 5 trabzan yapalım. 2 zincir çekip aynı yere 5 trabzan daha yapalım. Sıra sonuna kadar tekrar edelim.

Kare Motifli Çiçekli Bebek Battaniyesi Modeli Yapılışı 1

Kare Motifli Çiçekli Bebek Battaniyesi Modeli Yapılışı 2

6.tur : Aynı renkle devam edelim. 3 zincir çekip bir sonraki yaprağın ortasına sık iğne ile batalım. Tekrar 3 zincir çekip köşeye gelene kadar aynı işlemi tekrar edelim. Köşeye gelince bir önceki turda yaptığımız 2 zincir üzerine 3 zincir çekip sık iğne ile batalım. Sıra sonunu kadar bu işlemi tekrar edelim.

7.tur : İpin rengini değiştirelim. Yuvalara 4 tekli trabzan yapalım. Köşelere ise 2 tekli trabzan, 2 zincir , 2 tekli trabzan yapalım. Aynı yuva içine. Tur sonuna kadar aynı işlemi tekrar edelim.

Kare Motifli Çiçekli Bebek Battaniyesi Modeli Yapılışı 4

Motif bitti arkadaşlar. Motifi karşılıklı sık iğne ile birleştirebilirsiniz. Dileyen tek renk ile de örebilir. Kolay gelsin.

Kare Motifli Çiçekli Bebek Battaniyesi Modeli Yapılışı 3

Kaynak :http://pukado.blogspot.com.tr/2014/05/crochet-mood-blanket-2014-june-square.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler