Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Gökkuşağı Battaniye Yapılışı

Bu sevimli  bol güneşli tığ işi örgü battaniyeyi kızlarınız için ve oğullarınız için gönül rahatlığı ile sevgi dolu battaniyeyi örebilirsiniz. Güzel gökkuşağı renkleri parlak ve neşeli. Battaniyenin alt kısmını aynı kare bebek battaniyesi yapılışı da gökkuşağı renklerinde sıra sayılarını kendi isteğinize göre belirleyerek de örebilirsiniz.

Tığ İşi Renkli Bebek Battaniyesi Nasıl Yapılır ?

İplik olarak pamuklu iplik ve 3.5 – 4 mm tığ kullanabilirsiniz. Veya aldığınız ipe uygun olan tığı kullanabilirsiniz. Parlak sarı, yeşil, mavi, ametist, pembe, turuncu renklerde iplik kullandık. Sihirli halka örgü amigurumi başlangıç ile başladık.

Battaniyenin açıklamalı modelinde aşağıdaki grafiği kullanarak örebilirsiniz. 2 trabzan, 2 zincir, aynı yere 2 trabzan olarak öreceğiz. Her turda başlangıçta 3 zincir çekip yanına 1 trabzan , 2 zincir , aynı yere 2 trabzan olarak örüyoruz.

Örgü Gökkuşağı Battaniye Yapılışı 2

Arttırmaları yaparken aşağıdaki grafikteki gibi devam edelim. Köşe kısmı belirleyerek 4 köşe oluşturacağız. Köşelerde aynı yere 2 trabzan, 3 zincir, 2 trabzan yapacağız. Aralarda 2 zincir 3 trabzan olarak öreceğiz.

Örgü Gökkuşağı Battaniye Yapılışı

Örgü battaniye modeli istediğiniz uzunluğa gelene kadar aynı şekilde örmeye devam edin.

Örgü Gökkuşağı Battaniye Yapılışı 1

Tığ İşi Güneş Açıklamalı Modeli 

Parlak sarı ile başlayarak sihirli halka oluşturalım. İçerisine 10 sık iğne yapalım. Her sıraya iki kez batarak 20 sık iğne yapalım. Diğer turda bir ör bir arttır olarak 30 sık iğne yapalım. Daha sonraki turda 2 ör bir arttır olarak 40 sık iğne yapalım. Daha sonra ise 5 ör bir arttır ile 50 sık iğne yapalım. Güneşin kenar kısmı için resimdeki gibi aynı yere 1 sık iğne, 1 tekli trabzan, 1 ikili trabzan, 2 üçlü trabzan, 1 ikili trabzan, 1 tekli , 1 sık iğne olarak örelim. 3 ilmek atlayıp aynı işlemi devam ettirelim. Daha sonra güneşin üzerine gözlerini ve ağzını işleyelim.

Örgü Gökkuşağı Battaniye Yapılışı 3

Aynı şekilde bir tane daha örüp karşılıklı olarak dikip içine elyaf dolduralım. Ve battaniyenin orta kısmına dikelim.

Örgü Gökkuşağı Battaniye Yapılışı 4

Örgü Gökkuşağı Battaniye Yapılışı 5

Örgü Gökkuşağı Battaniye Yapılışı 6

Kaynak : https://cre8tioncrochet.com/2014/04/you-are-my-sunshine.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler