Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Gelincik Battaniye Yapılışı

Tığ işi ile yapılmış siyah, beyaz ve kırmızının birbiri ile uyumunu yansıtan çok güzel bir bebek battaniyesi tarifi var sırada. Gelincik battaniye yapılışı için örgü gelincik örneğini kullanıyoruz. Daha önce sizlere 3 farklı şekilde yapılmış gelincik tarifinden bahsetmiştik. Burada 2 tanesinden bahsedeceğiz. Beğendiğiniz modeli kullanabilirsiniz. Örgü aplike modellerinden çiçeklerden, yıldızlardan, deniz kızlarından, kaplumbağalardan, haflerden süslemeler yapabilirsiniz. Örgü gelincik yapımını çeşitli süslemelerde, bebek örgü modellerinde de kullanabilirsiniz. Çiçek örgü toka yapımında, örgü saç bandı modellerinde de kullanabilirsiniz. Şapka modellerinde de çok güzel duracak bir örnek. Şimdi gelincik battaniye yapılışına geçelim. Detayları sizlerle paylaşalım.

Gelincik Battaniye Nasıl Örülür?

3 boyutlu dekoratif çok güzel bir battaniye. Gelincik çiçeği modelinden yola çıkarak sizde farklı aplikeleri kullanarak battaniyeler örebilirsiniz. Gelincik battaniye yapılışından yola çıkarak bebek hırka modellerinde, bebek yelek modellerinde kullanabilirsiniz.

Gelincik tarifini burada hazırlamadık. Daha önce farklı gelincikler hazırlamıştık. Önceki yazılardan üstte verdiğimiz bağlantılardan ulaşabilirsiniz. Kırmızı ve siyah renkle gelinciklerimizi yapıyoruz.

Gelincik Battaniye Yapılışı 9

Battaniye için beyaz renk iple 199 zincir çekiyor üzerine tekli trabzan yapıyoruz. Dilerseniz 1 zincir 1 sık iğne örneğini de kullanabilirsiniz. 13 tur beyaz ile 13 tur siyah ile örüyoruz. Battaniye istediğimiz boyutlara ulaşınca siyah renkle beğendiğimiz bir kenar oyası örüyoruz.

Gelincik Battaniye Yapılışı 4

Battaniye ve gelincikleri bitirdikten sonra battaniyenin üzerine gelincikleri dikiyoruz. İstediğiniz düzende dikebilirsiniz. Birbiri arasına gelecek şekilde yerleştirdiğinizde çok güzel duracaktır. Çocuğunuzun baş harfini de yapabilirsiniz. Gelinciğin ortasına tohum işi de yapabilirsiniz.

Gelincik Battaniye Yapılışı 5

Gelincik Battaniye Yapılışı 1

Gelincik Battaniye Yapılışı 6

Gelincik Battaniye Yapılışı 7

Gelincik Battaniye Yapılışı 2

Gelincik Battaniye Yapılışı 3

Gelincik Battaniye Yapılışı

Gelincik Battaniye Yapılışı 8

Kaynak : https://craftinghappiness.com/remembrance-day-poppy-flower-baby-blanket-lapghan-crochet-pattern/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler