Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Çanta Yapımı Kolay

Örgü çanta modellerinden kapkek desenli bir model tarifi hazırladık. Sık iğne yapmayı biliyorsanız çantayı kolaylıkla örebilirsiniz. Örgü çanta yapımı kolay yuvarlak bir çanta. Örgü çanta modellerinden bahsedelim biraz. Çılgın hırsızlar minionlardan güzel bir çanta örmüştük. Tarifine örgü minion çanta yapılışından ulaşabilirsiniz. Çok güzel yuvarlak çantalarımızdan biriydi. Wayuu çanta modelleri tekniği ile ördüğümüz bir model. Meyveli tığ çantası yapımı ise tığlarımız için ördüğümüz harika bir çanta. Çantanın gözlerini kullandığınız malzemelere göre şekillendirebilirsiniz. Çanta için elinizde olan ipleriniz varsa onları kullanabilirsiniz. Modelde % pamuklu iplikler kullanabilirsiniz. Örgü çanta yapımı kolay örneğimizin tarifine geçelim.

El İşi Çanta Yapımı

Örgü çanta yapımını kendiniz için, kızlarınız için örebilirsiniz. Çok güzel bir çanta. Modelde % 100 pamuklu iplik kullanılmış. Ve 2,5 mm tığ. Siz elinizde olan iplerinizi kullanabilirsiniz. Modelde DMC natura just cotton kullanılmış. İstediğiniz renklerde kapkek çantalar örebilirsiniz.

Örgü Çanta Yapımı Kolay

Örgü çanta yapımı kolay örneğimizin hemen sayıları ile devam edelim. Daha önce amigurumi ördüyseniz çok rahat bir şekilde örebilirsiniz.

Sihirli halka içine 6 sık iğne yaparak başlayalım. Bir sonraki turda her ilmeğe 2 kez batarak 12 sık iğne yapalım. Bir sonraki turda ise 1 ör 1 artır ile örmeye devam edelim. Sırası ile 2 ör 1 artır, 3 ör bir artır ile devam edip 14 ör 1 artıra kadar gelelim. 16 tur oldu bu artırmalar ile birlikte. Şimdi 17 – 36 turlar arasını hiç artırma ve eksiltme yapmadan örmeye devam edelim.

Rengi değiştirelim. 37 – 70 turlar arasını bej rengi ile devam edelim. 71. turda renk değiştirip 77. tura kadar aynı renkle örmeye devam edelim.

Çantanın askı kısmı için 98 zincir çekelim ve üzerine sık iğne yapmaya devam edelim. Bejden sonra renk değiştirdiğimiz kısma geçirelim.

Örgü Çanta Yapımı Kolay 1

Kaynak : http://elblogdedmc.blogspot.com/2019/07/patron-de-ganchillo-bolsito-madalena-de.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler