Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Çanta Yapılışı

Örgü çanta modellerinden ister boncuklu isterseniz de düz olarak örebileceğiniz bir model yapılışı hazırladık. Daha sonra bebek battaniyesi olarak da ördüğümüz bir motiften harika bir çanta hazırladık. Örgü çanta örneklerinden motifli, tığ işi ve şiş örgü örneklerinden birçok tarifimiz var. Bunlardan sadece bir tanesi güllü örgü çanta yapılışı. Yine bu güzel örneği de bebek battaniyesi yapılışında kullanmıştık. Daha fazla model için önceki yazıları inceleyebilirsiniz. Şimdi örgü çanta yapılışına geçme zamanı. Çantanın boyutlarını istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. İşte detaylar.

Çanta Örnekleri

Motifli, boncuklu çok güzel bir model. Çanta 20 cm genişliğinde, 15 cm yüksekliğinde ve 14 cm uzunluğunda. Tabi siz ölçüleri istediğiniz gibi örebilirsiniz. Çantanın ön ve arkasında ayrı ayrı 6 şar motif var. Yanlardan sık iğne ile birleştiriyoruz. Örgü çanta yapılışının detaylı şemalarını paylaşacağız sizlerle. Örerken takıldığınız bir konu olursa sorabilirsiniz.

Örgü Çanta Yapılışı 8

Çanta ana hatları ile yukarıdaki gibi örülüp birleştirilecek. Kullandığımız iplere uygun şekilde içine astar kumaş geçireceğiz. Ve renk renk iplerle renk renk çantalar öreceğiz.

Örgü Çanta Yapılışı 7

Örgü çanta yapılışında kullanacağımız motif yukarıdaki gibi. İpimize boncukları diziyor ve motifleri örüp birleştirmeye başlıyoruz. Çantanın ön kısmı için aşağıdaki şemayı kullanacağız.

Örgü Çanta Yapılışı 11

Çantanın kol askısı için aşağıdaki şemayı kullanıyoruz.

Örgü Çanta Yapılışı 10

Ve çantanın diğer aşamalarını görelim.

Örgü Çanta Yapılışı 13

Örgü Çanta Yapılışı 12

Örgü Çanta Yapılışı 3

Çantanın tüm aşamalarını inceledik. Geriye bittiğinde nasıl durduğunu görmeye geldi. İster boncuklu ister boncuksuz olarak örüp kullanabilirsiniz. Dilerseniz aynı motifi farklı örgü modellerinde de kullanabilirsiniz. İşte çantanın son hali.

Örgü Çanta Yapılışı 14

Örgü Çanta Yapılışı 15

Örgü Çanta Yapılışı 5

Örgü Çanta Yapılışı 6

Örgü Çanta Yapılışı 4

Örgü Çanta Yapılışı 1

Örgü Çanta Yapılışı 2

Örgü Çanta Yapılışı

Kaynak : https://www.bianzhihui.com/t/8554/zhifa

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler