Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Çanta Modelleri ve Yapılışı

Minik minik motiflerle güzel bir çanta örüyoruz. Örgü çanta modellerinde kullandığımız motifleri farklı örgülerinizde de kullanabilirsiniz. Güzel bir bebek battaniyesi yada yatak örtüsü yapabilirsiniz. Aynı motiflerle pikselli yastık nasıl yapılır anlatımını paylaşmıştık. Minicik bir motif ördük. Ve bu motifleri birleştirerek bütün halinde çiçek oluşturduk. Motifli örgü çanta yapılışı için elinizde olan iplerinizi kullanabilirsiniz. Evde kalan ipleri değerlendirmek için örgü clutch çanta modelleri, sırt çanta modelleri örebilirsiniz. Örgü çanta modelleri ve yapılışında kullandığımız motif oldukça kolay. Bu motifi birçok örgünün başlangıcında kullanmış olabilirsiniz. Dantel örneklerinin başlangıcında kullanmış olabilirsiniz. Paspas modellerinin başlangıcında kullanmış olabilirsiniz. Farklı iplerle ördüğümüz birçok motifte bu başlama tekniğini kullanıyoruz. Şimdide başlangıçta kullandığımız motifle çanta örüyoruz.

Örme Çanta

Örgü çanta modelleri ve yapılışı için kullanacağımız çantanın motif tarifi ile başlamak istiyorum hemen. İstediğiniz ipleri kullanabilirsiniz. Elinizde olan ipleri kullanabilirsiniz. Çantaya ayrıca askı yapabilirsiniz. Zincirler, derilerden, örgülerden çanta askıları yaparak omuz çantası olarak kullanabilirsiniz.

Motife 5 zincir çekip halka oluşturarak başlıyoruz. İsterseniz sihirli halka ile de başlayabilirsiniz. 3 zincir çekiyoruz. Yanına 2 trabzan yapıyoruz. 2 zincir çekip 3 trabzan daha yapıyoruz. Bu şekilde 4 yuva yapıyoruz. Motifin yapılışı bu kadar. Renk renk motifler örüyoruz. Örmek istediğimiz çanta modeline göre motiflerimizin sayısını belirliyoruz.

Örgü Çanta Modelleri ve Yapılışı

Örgü Çanta Modelleri ve Yapılışı 1

Şimdi kendimize bir ana renk belirliyoruz. Ve aşağıdaki düzende olduğu gibi motifleri birbirine sık iğne ile ekliyoruz.

Örgü Çanta Modelleri ve Yapılışı 2

Motifleri eklediğimizde aşağıdaki gibi bir görüntü oluşacak.

Örgü Çanta Modelleri ve Yapılışı 3

Şimdi bu parçaları birbirine eklemek lazım.

Örgü Çanta Modelleri ve Yapılışı 4

Örgü Çanta Modelleri ve Yapılışı 5

Çantamız hazır. İşte, okulda, günlük hayatta severek kullanabiliriz.

Örgü Çanta Modelleri ve Yapılışı 6

Örgü Çanta Modelleri ve Yapılışı 7

Örgü Çanta Modelleri ve Yapılışı 8

Kaynak : http://beautifulcrochetstuff.com/crochet-purse-free-pattern/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler