Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Çanta Modelleri Yapılışı

Örgü çanta modellerinden çiçekli çok güzel bir model hazırladık. Örgü çanta modelleri yapılışı için kır çiçeklerini andıran  çıtır çıtır bir model. Örgü çanta yapımı anlatımlı model için kullandığımız çiçekleri farklı örgülerde de kullanmıştık. Patik örmüştük benzer bir modelle. Paspas modellerinde kullanmıştık. Kırlent modellerinde kullanmıştık. Bugünde örgü çanta modelleri çanta çeşitlerinde kullanıyoruz. Örgü çanta modellerinden daha önce ördüğümüz örneklerden bahsedelim. Mochilla wayuu modelleri en güzel örneklerden. Yuvarlak örgü çanta yapımı bu sene moda olan çantalardan. Hasır iplerle, kağıt iplerle örebilirsiniz.

Tığ İşi Çiçekli Çanta Yapılışı

Çantanın boyutlarını istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Örgü çanta modelleri yapılışı için evde kalan ipleri değerlendirebilirsiniz. Bu çiçekleri kız çocuklarına hırka modellerinde, şapka modellerinde de kullanabilirsiniz. Yelek modelleri de çok güzel olacaktır. Bebek battaniyesi modeli de çok güzel olacaktır.

Anlatıma geçecek olursak önce şemalarla başlayalım.

Örgü Çanta Modelleri Yapılışı 12

Örgü Çanta Modelleri Yapılışı 13

Çantamızın şemasında önce motiflerin şemasını gördük. Sonra çantayı motifleri nasıl birleştireceğimiz şemayı da gördük. Çok güzel bir çanta.  Daha küçük örerek kız çocuklarınız için de örebilirsiniz.

Örgü Çanta Modelleri Yapılışı 5

Örgü Çanta Modelleri Yapılışı 6

Motiflerimizi ördük. Son turda motifleri birbirine tığla sık iğne ile birleştirebilirsiniz. Motifleri tek tek örüp daha sonra dikerek birleştirebilirsiniz. Yukarıda şemada motif düzeni verilmiştir. Aynı modelde örmek isterseniz o düzene göre motiflerinizi ekleyebilirsiniz. O şemayı farklı motifli örneklerde de kullanabilirsiniz. Mesela hanım dilendi bey beğendi çanta motifi ile çanta örmede de kullanabilirsiniz.

Örgü Çanta Modelleri Yapılışı 7

Örgü Çanta Modelleri Yapılışı 8

Örgü Çanta Modelleri Yapılışı 3

Örgü Çanta Modelleri Yapılışı

Çantamız hazır. Severek kullanabiliriz.

Örgü Çanta Modelleri Yapılışı 11

Örgü Çanta Modelleri Yapılışı 10

Örgü Çanta Modelleri Yapılışı 2

Örgü Çanta Modelleri Yapılışı 9

Örgü Çanta Modelleri Yapılışı 4

Kaynak : http://www.bianzhirensheng.com/a/27067.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

facebook örgü modelleri
Ara
Menüler