Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Ayçiçeği Yapılışı

Yine çok güzel bir örgü süsleme modeli ile karşınızdayız. Bu modelin etrafına trabzanlar yaparak bebek battaniyesi modeli örebilirsiniz. Veya renkli örgü modelleri. Motifli bebek battaniyesi olarak ve kırlent olarak da çok güzel olacaktır. Tuhafiyeden kızınız için aldığınız bir saç bandı  veya tacın üzerine yapıştırabilirsiniz. Ördüğünüz bir bere modelinin üzerine, örgü hırka modeli üzerine aplike edebilirsiniz.

Tığ İşi Örgü Ayçiçeği Nasıl Yapılır ?

Yün ağırlıklı iplik ve ipinize uygun tığ tercih edebilirsiniz.

İlk olarak kahverengi iplikle 5 zincir çekip halka oluşturalım. 3 zincir çekelim yanına 2 trabzan yapıp tekrar 3 zincir çekip sık iğne ile batalım. Aynı şekilde 4 yaprak daha yapalım. Bir sonraki turda ise aynı şekilde örerek 10 yapraklısını yapalım.

Örgü Ayçiçeği Yapılışı

Sarı renkli ipimize geçelim. Kahverengi iplikle yaptığımız yaprakların arasına ipimizi sabitleyelim. Daha sonra sırası ile sık iğne,3 zincir aynı yere ikili trabzan, 2 zincir çekip trabzanın tepesine batalım. Aynı yere ikili trabzan daha yapalım. 3 zincir çekip aynı yere ilmek kaydırma ile batalım. 1 zincir çekip diğer yaprak arasına atlayalım. Ve aynı şekilde sıra sonuna kadar örmeye devam edelim.

Örgü Ayçiçeği Yapılışı 3

Bir önceki turda yaptığımız 1 zincirin içine aynı şekilde yaprakları örüyoruz.

Örgü Ayçiçeği Yapılışı 1

Örgü Ayçiçeği Yapılışı 2

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler