Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Önceden Soyulmuş Fazla Sarımsak Bozulmadan Nasıl Saklanır?

Sarımsak tam bir şifa deposudur. Özellikle doğal bir antibiyotiktir. Günde çiğ olarak tüketilen bir diş sarımsak vücudu dengeler, kan dolaşımını hızlandırır, tansiyonu düzenler. Ancak kokusu biraz ağırdır.

Sarımsağı çiğ olarak tüketmek istediğiniz zaman bir bardak su ile hap yutar gibi yutarsanız kokusu sizi ve çevrenizdekileri rahatsız etmeyecektir. Yine sarımsak çiğ olarak tüketildiği zaman kokusunu baskılamak için birkaç dal maydanoz çiğneyebilirsiniz ya da kakule çiğnerseniz midenizden gelen kokuları bile yok ettiğini fark edeceksiniz.

Önceden Soyulmuş Fazla Sarımsak Bozulmadan Nasıl Saklanır?

Gelelim konumuza. Sarımsakları bir gece öncesinden ıslattınız. Ertesi günü ıslattığınız sarımsakları kolay bir şekilde soydunuz. Yeri gelmişken söyleyelim sarımsağı soymanın en kolay yolu bir gece öncesinden ıslatmaktır.

Soyduğunuz sarımsaklardan ihtiyacınız kadar olanı kullandınız, peki kalan sarımsakları ne yapacaksınız. Gelin şimdi hep beraber önceden soyulmuş fazla sarımsak bozulmadan nasıl saklanır, sorusuna cevap verelim.

Önceden soyduğunuz sarımsakları bir kavanozun içine koyun. İçine sarımsakların üstünü geçecek kadar zeytinyağı koyun. Bu şekilde uzun süre sarımsakların tadı bozulmadan buzdolabında saklayabilirsiniz. Zeytinyağı sarımsakların bozulmasını engeller. Sarımsaklara koyduğunuz zeytinyağını çeşitli salatalarda kullanabilirsiniz. Ancak sarımsakların yağı azaldıkça üzerine yağ takviyesi yapmayı unutmayın.

Soyduğunuz sarımsakları depolamak yerine alternatif olarak ne yapabilirim? Diye düşünürseniz işte size sarımsak turşusu tarifi. Sarımsakları cam bir kavanozun içine doldurun. Bir kabın içine su, kaya tuzu, yarım çay bardağı kadar sirke koyup karıştırın. Sarımsakların üstüne dökün. 21 gün sonra sarımsak turşunuz hazır olacaktır.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler