Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Nohutlu Ekşi Maya Nasıl Yapılır?

Ben küçükken annem köyde bazlama yapardı. Bazlama yaptığı zaman hamurundan bir parça ayırır onu dolapta saklardı. Bir dahaki hamurunu mayalamak için kullanırdı. Hakiki ekşi maya. Şimdilerde hazır maya kullanıyoruz. Eskiden yapılan mayalar unutulmuştu belki. Covit 19, korona virüs sebebi ile ekşi mayalar yine hayatımızda eski yerini aldı. Evde kaldık uzun süre. Evde kaldığımız konularda ekmeğimizi yapmaya başladık. Bugün tüm ayrıntıları ile nohutlu ekşi maya nasıl yapılır bahsedeceğiz. Güzel bir video. Evde nohutla ekşi maya hazırlayabilir ekmeklerinizde kullanabilirsiniz. Hazır maya ile yapmak istiyorsanız daha önce hazırladığımız yaş maya ile evde ekmek yapımını inceleyebilirsiniz. Ekşi maya yapımı ile ekmeklerinizi yapabilir tariflerinizde kullanabilirsiniz. Kepekli unlarla kepekli ev ekmeği yapılışını yapabilirsiniz.

Ekşi Maya Nasıl Yapılır?

Ekşi maya nasıl yapılır, nohutlu ekşi maya nasıl yapılır tüm ayrıntıları ile hazırladık. Ekşi maya ile ekmek yapmak istiyorsanız bugünden ekşi mayayı hazırlamaya başlayabilirsiniz. Nohut mayası için kullanılacak malzemelerle başlayalım.

  • 1 çay bard. un
  • 1 su bardağı nohut
  • 2 su bardağı su ( sıcak)
  • 1 tatlı kaşığı şeker
  • 1 çay kaşığı tuz

Ayrıca malzeme olarak başlangıçta maya, 1,5 su bardağı un kullanacağız. Mayayı süzersen 1 su bardağı ılık su daha gerekli olacak.

Nohutlu Ekşi Maya Nasıl Yapılır?

Nohutlu Ekşi Maya Nasıl Yapılır? 1

Şimdi tüm ayrıntıları ile nohutlu ekşi maya nasıl yapılır izleyelim. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler