Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Buzluğa Bamya Nasıl Konur?

Kışlık hazırlıklarda bugün buzluğa bamya nasıl konur onda bahsedeceğiz. Bamyayı çok severim. Pişirmesi salyalandığı için biraz zor. Limon sıkarak, limon tuzu kullanarak salyalanmasını engelleyebilirsiniz. Ben dondurucuda bamyayı domatesle kavurarak yapıp koyuyorum. Birazdan ondan bahsedeceğim. Sizler kışlık hazırlıklar olarak neler yapıyorsunuz. Kışlık biber saklama, kışlık domates saklama, fasulye konservesi nasıl yapılır paylaşmıştık. Farklı paylaşımlarımız da var yine. Bugünse kışlık bamya dondurucuya nasıl hazırlanır ondan bahsedeceğiz. Çok lezzetli bamyayı yazda kış için hazırlayabilir ve afiyetle kış boyu yiyebilirsiniz. Buzluğa bamya nasıl konur detayları ile inceleyelim.

Buzluğa Bamya Nasıl Konur?

Bamya ile yapılabilecekler sınırlı değil. Ben tek bamya yemeği yapılır, bamya çorbası tarifi diye düşünürken kızartmasının, turşusunun yapıldığını da öğrendim. İlerleyen günlerde bamya turşusu nasıl yapılır bahsedeceğiz. Bugün buzluğa bamya nasıl konur ondan bahsedeceğiz. Bamyadan neler yapılır, buzlukta nasıl saklanır 4 tarif hazırladık. Dilediğiniz tarifi hatta hepsinden azar azar koyabilirsiniz.

Buzluğa Bamya Nasıl Konur? 11

Bamyaları pazardan, kapı önüne gelen satıcılardan, marketlerden alabilirsiniz. Genelde küçük bamyalar tercih edilir. Büyük olan bamyaların ise daha lezzetli olduğu söylenir. Özellikle bamya çorbası için büyük bamyaları seçebilir ve kullanabilirsiniz.

Şimdi tariflerimize geçelim. Önce bamyalarımızı alalım. Yıkayalım. Tepe notlarını temizleyelim. Büyükse doğrayalım. Küçük olanları aynı şekilde bırakalım. Tencereye bamyaları, doğradığımız yeşil biber ve domatesleri ekleyelim. Biraz limon tuzu ekleyip rengi değişene kadar kavuralım. Daha sonra ocağı kapatalım, tepsiye alalım, soğuyunca poşetlere doldurup dondurucuya atalım.

Buzluğa Bamya Nasıl Konur? 3

Buzluğa Bamya Nasıl Konur? 12

Buzluğa Bamya Nasıl Konur? 13

Şimdi diğer tarifimiz hiç kavurma yapmadan bamyaları doğrayıp poşetlere doldurup dondurucuya yerleştirebilirsiniz. Bamyalar küçükse doğramayabilirsiniz.

Buzluğa Bamya Nasıl Konur? 7

Buzluğa Bamya Nasıl Konur? 8

Buzluğa Bamya Nasıl Konur? 5

Buzluğa Bamya Nasıl Konur? 10

Bamyaları ipe dizip veya doğrayarak kurutabilirsiniz.

Buzluğa Bamya Nasıl Konur? 6

Bamya kızartması yapmak için yine bamyaları doğrayalım, un ve mısır unu ile bir karışım hazırlayalım. Süt ve yumurta ile bir karışım daha hazırlayalım. Bamyaları önce yumurtalı karışıma, sonra unlu karışıma bulayalım. Tepsiye dizelim. Dondurucuda donduralım. Sonrasında poşetlere koyalım.

Buzluğa Bamya Nasıl Konur? 9

Buzluğa Bamya Nasıl Konur? 4

Buzluğa Bamya Nasıl Konur?

Buzluğa Bamya Nasıl Konur? 1

Buzluğa Bamya Nasıl Konur? 2

Kaynak : http://hickeryhollerfarm.blogspot.com/2013/08/blanching-okra-and-freezing-breaded-okra.html

www.thekitchengarten.com/how-to-freeze-fresh-okra/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler