Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Her Gün Bir Avokado Yemek İçin 5 Neden

Bugün her gün bir avokado yemek için 5 neden nedir onu öğreneceğiz. Belki tek başına yediğimizde tadı yok gibi. Yenmeyecek gibi. Ama salatalarda veya baharatlarla lezzetlendirildiğinde tadına doyum olmuyor. Üstelik çok faydalı. Avokado çok faydalı. Bizde avokadoyla ilgili kısa bilgilere değinmiştik. Mesela avokado nasıl yetiştirilir evde öğrenmiştik. Bende filizlendirdim bir tane. Bakalım olacak mı. Avokadolu siyah fasulye salatası paylaştığımız diğer tarifler arasında. Sağlıklı öğünler en iyileri arasında avokado yer alıyor. Avokado faydalarına değinelim. Her gün avokado yemek neden önemli öğrenelim.

Her Gün Bir Avokado Yemek İçin 5 Neden 6

Her Gün Bir Avokado Yersek Ne Olur?

Her Gün Bir Avokado Yemek İçin 5 Neden 10

Avokado lezzetli bir meyve. Tabi çoğumuz tadını sevmeyebiliriz. Kremsi dokusunu sevmeyebiliriz. Bu içeriğimizde sizlere her gün 1 avokado yemek için 5 nedenden bahsedeceğiz. Neden avokadoyu menülerimize eklemeliyiz ondan bahsedeceğiz. Sağlıklı yağlar avokadonun % 20 sini oluşturur. Minarelerle doludur. Yapıları tereyağına benzer. Salatalarınıza avokado ekleyebilirsiniz. Kendinize lezzetli bir avokado dondurması yapabilirsiniz.

Her Gün Bir Avokado Yemek İçin 5 Neden 8

1- Yüksek Besin Değeri

İçinde en bol bulunan 20 farklı mineral içerir. K vitamini kanın pıhtılaşmasına yardımcı olur. Folat DNA sentezi ve onarımı, hücre büyümesini teşvik eder. C vitamini, Potasyum, B5 vitamini, B6 vitamini, E vitamini içerir.

Her Gün Bir Avokado Yemek İçin 5 Neden 3

2- Kalp Sağlığı Açısından Tekli Doymamış Yağ Asitleri Açısından Zengindir. Avokado yağının büyük çoğunluğu zeytinyağı içinde bulunan tekli doymamış yağ asidi olan oleik asittir. Faydalarıysa iltihaplanmada azalma, kansere bağlı genlerde olumlu etkiler içerir. Kötü kolesterolü düşürmeye yardımcı olur. Kalp krizi ve felç riskini azaltır.

Avokado karaciğer ve safra kesesi içinde önemlidir. Yağların parçalanmasında görev alır, yaşlanmayı geciktirir. Kırmızı kan hücrelerinde hematin ve globulin gelişiminde önemli rol oynar. Karaciğer ve mesane fonksiyonunu optimize eder.

Her Gün Bir Avokado Yemek İçin 5 Neden 4

3- Kilo Kontrolüne Yardımcı Olur. Lif bakımından zengindir. Uzun süre tok kalmamızı sağlar. Salatalara, atıştırmalıklara, yemeklere eklenen avokado  uzun süre tok kalmamızı hissetmemize yardımcı olur. Böylece kalori alımı daha az olur.

Her Gün Bir Avokado Yemek İçin 5 Neden 7

Her Gün Bir Avokado Yemek İçin 5 Neden 1

Her Gün Bir Avokado Yemek İçin 5 Neden

Her Gün Bir Avokado Yemek İçin 5 Neden 9

4- Yüksek Antioksidandır. Antioksidanlar vücut için oldukça faydalıdır. Hücrelerde oksidasyonun zararlı etkilerini önlemeye yardımcı olur. Sinir sistemini korur. Bağışıklığı güçlendirir. Beyin fonksiyonlarını ve hafızayı geliştirir. Göz sağlığını korur.

Her Gün Bir Avokado Yemek İçin 5 Neden 5

5- Kemik, Diş ve Cilt için oldukça faydalı. Avokado kemik ve cilt dokumuzu yeniler.

Her Gün Bir Avokado Yemek İçin 5 Neden 11

Her Gün Bir Avokado Yemek İçin 5 Neden 2

Kaynak : https://www.natureseal.com/blog/archive/the-top-5-reasons-to-eat-avocado/

www.gardeningsoul.com/5-reasons-why-you-should-eat-an-entire-avocado-every-day/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler