Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Haşlanmış Yumurtadan Tavşan ve Civciv Yapımı

Çok sevimliler çok minnoşlar. İnsan yemeye kıyamaz. Yumurtanın faydaları nelerdir daha önce detaylıca bahsetmiştik. Her gün kahvaltıya 1 adet yumurta ile başladığımızda o gün daha tok geçiriyoruz. Kilo vermek isteyenler güne haşlanmış yumurta ile başlayabilirler. Bugün çocuklarımız için haşlanmış yumurtadan tavşan ve civciv yapımı hazırladık. Yumurta sevmeyen çocuklar lezzetle yiyecekler. Hatta hazırladığımız tabakla ilgili güzel bir hikaye de uydurabiliriz. Çocuklarımıza yumurta yedirmek için güzel hikayeler anlatabiliriz. Çocuklarımıza sağlıklı fırında bazlama pizza yapabiliriz. Sevdikleri malzemelerle 10 dakikada pizza yapabiliriz. Tavada ekmek nasıl kızartılır paylaştığımız diğer tariflerden. Çocuklarınız için yapabilirsiniz. Kendiniz için kahvaltılarınıza bayat ekmekleri değerlendirmek için yapabilirsiniz. Haşlanmış yumurtadan tavşan ve civciv yapımı detaylarına geçelim.

Haşlanmış Yumurtadan Tavşan ve Civciv Yapımı 6

Haşlanmış Yumurtadan Tavşan Nasıl Yapılır?

Yumurtaları soğan kabukları ile boyayabilirsiniz. Yumurtanın üzerine maydanoz yapıştırıp yine soğan kabukları ile boyayabilir üzerine desenler oluşturabilirsiniz. Çocuklar çok sevecekler. Biz çocukken yumurtaları tokuştururduk. Kiminki çatlayacak. Yumurtası çatlayan kaybeder. Yumurta kabuklarını boyadığımız gibi iç kısmından desenler oluşturabiliriz. Haşlanmış yumurtadan tavşan ve civciv yapımı hazırladık. İhtiyacımız olacak malzemeler ile başlayalım.

  • 2 adet haşlanmış yumurta
  • Çörek otu
  • Havuç
  • Biberiye, yeşil soğan veya maydanoz

Haşlanmış Yumurtadan Tavşan ve Civciv Yapımı 5

Malzemeleri hazırladık. Yumurtadan tavşan yapımı, yumurtadan civciv yapımı ile devam edelim. Önce civciv yapıyoruz. Haşlanmış yumurtanın kabuklarını soyuyoruz.

Haşlanmış Yumurtadan Tavşan ve Civciv Yapımı 3

Ortadan ikiye kesiyoruz. Kestiğimiz yarıların altından beyaz kısımlardan biraz keselim. Tabağa iyi oturması için.

Haşlanmış Yumurtadan Tavşan ve Civciv Yapımı 4

Havuç ve çörek otu ile civcivi süsleyelim.

Haşlanmış Yumurtadan Tavşan ve Civciv Yapımı 2

Tavşanı yapmaya geçelim. Bir yumurtayı uzunlamasına 2 ye keselim. Diğer yakısını tekrar 2 ye keselim. Kulaklarımız olacak. Başka bir yumurta alalım. Ortadan 2 ye keselim. Bir yarısı kafa olacak. Kalan yarıyı 2 adet ayak ve kuyruk yapmak için kullanalım. Yumurtalar tabakta durmuyor hareket ediyorsa altlarından küçük parça kesebiliriz.

Haşlanmış Yumurtadan Tavşan ve Civciv Yapımı 1

Şimdi yüz ifadelerini yapalım.

Haşlanmış Yumurtadan Tavşan ve Civciv Yapımı

Kaynak : https://www.cbc.ca/parents/food/view/edible-easter-eggs-make-chicks-and-bunnies

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler