Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Fasulye Konservesi Nasıl Yapılır?

Kışlık hazırlıklarda bugün fasulye konservesi nasıl yapılır, fasulye nasıl saklanır anlatan güzel bir yazı hazırladık. Kışlık hazırlıklarda fasulyeyi bende kurutarak veya dondurucuda saklıyorum. Çiğ olarak saklamıştım daha önce. Genelde domatesle kavurarak saklıyorum. İlk zamanlarda cam şişede konserve olarak saklıyordum. Evim çok sıcak olduğu için konserve atıyor, tutmuyor. Birde riskli olduğu için dondurucuda saklıyorum. Fasulye konservesi nasıl yapılır kısaca değineceğiz. 3 farklı yöntemden bahsedeceğiz. Sevdiğimiz yemek tariflerinin malzemelerini yazdan dondurucuda veya cam şişede saklıyoruz. Kış boyu afiyetle yiyoruz. Derin dondurucuda saklanan yiyecekler arasında birçok şey sayabiliriz. Sevdiğimiz meyveleri de saklayabiliriz. Vişneler, şeftaliler saklayabiliriz. Kabak konservesi nasıl yapılır, konserve nedir nasıl yapılır, erişte nasıl yapılır, reçel tarifleri nasıl yapılır gibi birçok kışlık hazırlık tarifimiz var. Yemek tariflerini inceleyebilir sevdiğiniz tarifleri inceleyebilir kış için yapabilirsiniz.

Fasulye Konservesi Nasıl Yapılır Kışlık

Kış için taze fasulye saklıyoruz. Kavanozda veya dondurucuda. Derin dondurucuda sakladığınız zaman ister çiğ olarak isterseniz de kavurarak. Çiğ olarak attığınıza taze fasulye salatası, türlü tarifleri yapabilirsiniz. Kavurarak yaptığınızda zeytinyağlı taze fasulye yapabilirsiniz. Şimdi derin dondurucuda fasulye nasıl saklanır ondan bahsedelim.

Önce fasulyelerimizi yıkıyoruz. Kılçıklarını ve tepe noktalarını temizliyoruz. Fasulyelerimizi doğruyoruz. Ve poşetlere doldurup poşetlerin havasını alıyoruz. Ağzını sıkıca kapatıp dondurucuda saklıyoruz.

Fasulye Konservesi Nasıl Yapılır?

Fasulye Konservesi Nasıl Yapılır? 1

Fasulye Konservesi Nasıl Yapılır? 6

Fasulye Konservesi Nasıl Yapılır? 5

Fasulye Konservesi Nasıl Yapılır? 2

Şimdi aynı şekilde fasulyeleri temizleyelim. Doğrayalım. Yeteri miktarda yeşil biber ve domates doğrayalım. Tencereye fasulye koyalım. Aralara domates ve biber ekleyelim. Fasulyeler rengi değişene kadar kavuralım. Sonra tencereyi kapatalım. Fasulyeleri tepsiye dökelim. Soğuyunca poşetlere koyalım ve dondurucuya yerleştirelim.

Fasulye Konservesi Nasıl Yapılır? 3

Fasulyeleri kurutarak da saklayabilirsiniz. Kışın çok lezzetli oluyor. Yıkamadan kurutuyorum ben. Pişirmeden önce yıkadığım için. Şimdide fasulye konservesi nasıl yapılır ona değinelim.

Kaynak : https://anoregoncottage.com/the-easy-way-to-freeze-green-beans-no-blanching/

https://veganinthefreezer.com/spicy-pickled-green-beans/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler