Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kışlık Biber Saklama

Kışlık biber saklama yöntemlerinden bahsedeceğiz bugün. Sevdiğimiz biberleri, biber çeşitlerini yazdan hazırlayarak kış boyu afiyetle yiyoruz. Birçok biber çeşidi var. Kışlık biber saklamak için yöntemlerden bahsediyoruz. Dolma biberleri, kapya biberleri, kırmızı biberleri, acı biberleri, kıl biberleri birçok farklı yöntemle saklayabiliriz. Birazdan kışlık biber saklamasından bahsedeceğiz. Biber saklamaya geçmeden önce daha önce paylaştığımız kışlık hazırlıklardan bahsedelim. Sevdiğimiz sebze ve meyveleri yazdan hazırlayabiliriz. Kabak konservesi nasıl yapılır tüm adımları ile paylaşmıştık. Kış için reçel tarifleri de hazırlıyoruz. Vişne reçeli, şeftali reçeli, karpuz reçeli gibi. Çam kozalağı reçeli şifa deposu bir tarif. Salamura sebze nasıl yapılır bahsetmiştik. Turşu tariflerinden bahsetmiştik. Sevdiğiniz lezzetleri kıştan hazırlayabilirsiniz. Şimdi kışlık biber saklamaya geçelim.

Kışlık Biber Saklama 1

Kışlık Biber Saklama Yöntemleri

Biber çeşitleri oldukça fazla. Bizde birçok farklı çeşitle biberleri yazdan hazırlıyoruz ve kışın yiyoruz. Dolma biber var mesela. İçini doldurarak dondurucuda saklıyoruz. Veya içini temizleyip çiğ olarak poşete yerleştiriyoruz yine dondurucuda saklıyoruz. Veya ipe diziyor açık havada kurutuyoruz.

Kışlık Biber Saklama 3

Biber çeşitleri oldukça fazla. Yeşil biberler, kırmızı biberler, sarı biberler var. Kıl biberleri tepelerini temizleyebilir ortadan yararak yine güneşte kurutabilirsiniz. Yada direk olarak veya ipe dizerek güneşte kurutabilirsiniz.

Kışlık Biber Saklama

Kışlık Biber Saklama 7

Dalında çok güzel olan biberleri birçok yöntemle saklayabiliriz.

Kışlık Biber Saklama 6

Biberleri yıkayarak, temizleyerek, kuruduğunda poşete koyarak dondurucuda saklayabilirsiniz. Tüm biber çeşitlerinde uygulayabilirsiniz bu yöntemi.

Kışlık Biber Saklama 4

Doğrayarak da biberleri dondurucuda saklayabilirsiniz.

Kışlık Biber Saklama 2

Kışlık Biber Saklama 8

Kapya biberleri fırında veya imkan varsa odun ateşinde közleyip dondurucuda saklayabilirsiniz.

Kışlık Biber Saklama 5

Biberleri domates soslu olarak cam şişede konserve olarak, turşu olarak da yapıp kullanabilirsiniz.

Kışlık Biber Saklama 9

Kaynak : https://growagoodlife.com/preserve-peppers/

www.oldworldgardenfarms.com/2020/09/22/preserve-peppers-without-canning/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler