Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Fırın Poşetinde Ekmek Nasıl Yapılır?

Yemeklerin yanında tüketmeyi en çok sevdiğimiz karbonhidrattan bahsedeceğiz. Ekmek yapımı. Daha önce çeşitli şekillerde ekmekler yapmıştık. Bugün fırın poşeti kullanıyoruz ekmek yapmak için. Sonuç mükemmel görünüyor. Hemen yapmaya değer. Ramazan yaklaşıyor ramazan sofralarımız için sabah kahvaltıları için akşam yemekleri için en lezzetli ekmekleri evde kendimiz yapabiliriz. Evde ekmek yapımı nasıl olur derseniz önce daha önce bahsettiğimiz tarifleri inceleyelim. Sonra yeni lezzetin yapılışına geçelim. Ramazan pidesi tarifi paylaşmıştık. Ramazan sofralarınız için çocuklarla birlikte yapıp afiyetle yiyebiliriz. Evde ekmek yapımı tarifi ise toz maya ile yaptığımız tariflerden. Yaş maya ile evde ekmek yapımı beğeneceğiniz lezzetlerden. Evde yaptığımız ekşi mayalarla da ekmekler yapabiliriz. Şimdi ekşi maya yapımından bahsedelim. Ekmeklerimizde, poğaçalarımızda kullanabiliriz.

Evde Ekmek Yapımı Kolay

Evde ekmek yapımı malzemeleri ile başlayacağız. Sonra ekmeğimizi nasıl yaptığımızı öğreneceğiz. Baget ekmekler, küçük ekmekler yapabiliriz. Kahvaltılarımızda, yemeklerin yanında en lezzetli ekmekler olacaklar. Evde ekmek yapımı tam buğdaydan da yapabilirsiniz. Daha sağlıklı olacaktır. Ekmeksiz olmaz ama fazlası zarar diyoruz malzeme listesine geçiyoruz.

  • 500 gram un
  • 375 ml su
  • 8 gram maya
  • 10 gram tuz

Malzemeleri karıştırarak hamurumuzu elde edelim. Sonra 1 saat kadar mayalanması için bekletelim. Daha sonra şekil verip ekmeği fırın poşeti içine yerleştirelim. 20 – 25 dakika bekletelim. Fırına atıp 220 derece ısıtılmış fırında 25 dk pişirelim. Pişirme süresi fırın özelliklerine göre farklılık gösterecektir. Kontrol etmekte fayda var.

Fırın Poşetinde Ekmek Nasıl Yapılır? 4

Fırın Poşetinde Ekmek Nasıl Yapılır? 3

Fırın Poşetinde Ekmek Nasıl Yapılır? 2

Fırın Poşetinde Ekmek Nasıl Yapılır?

 

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler