Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Motifli Lif Modelleri Yapılışı

Harika bir örnek ile devam ediyoruz. Motifli lif modelleri yapılışı hazırladık. Lif modellerinin en güzel örneklerini videolu olarak anlatımlarını hazırlamaya devam ediyoruz. Bahar çiçeği lifte aynı şekilde motiflerden oluşuyor. 6 yuvarlak motif örüyoruz. Ve bu yuvarlak motifleri birleştirerek çiçek şeklinde tek lif elde ediyoruz. Dilimli lif modeli yapılışı da kare motiflerin farklı şekilde birleşmesi ile oluşuyor. Mozaik lif yapılışı da üçgen dilimlerin, motiflerin birleşmesi ile oluşuyor. Bunun gibi daha birçok yepyeni lif modelinin yapılışı var. Bir tıkla tüm modellerin yapılışına ulaşabilirsiniz. Motifli lif modelleri yapılışı için dilediğiniz renk ipleri kullanıp örebilirsiniz. İşte tarifi.

3D Küp Lif Nasıl Yapılır?

Bugün yine çok güzel bir lif modelini sizler için hazırladık. Modelimiz küçük küplerin bir araya gelmesiyle kafa karıştıran ama aslında çok kolay olan bir model. Basit ama şık bir lif öreyim diyorsanız doğru yerdesiniz.Üç renk lif ipi model için yeterli. Ayrıca modelimizde birbirine zıt yada aynı rengin tonları ile de şahane olacak güzel bir lif. Fazla ip gitmiyor modelimiz için.

Motifli Lif Modelleri Yapılışı

Motifli Lif Modelleri Yapılışı 1

Öncelikle dörde kadar arttırma yapıp tekrar tepede iki fıstık kalana kadar eksiltme yapıyoruz. Ve ipi koparmadan devam ediyoruz. Bir dilim daha örüp bitiyoruz. Bu işlemle iki tane ikili dilim bir tane üçlü dilim yapıp modelimize başlıyoruz. Diğer renk ip ile devam ediyoruz. İsterseniz yapımı kolay olan motifli lif modelleri yapılışına nerelerden başlanıp,  ekleme yapılarak örüldüğünü video ile izleyip yapalım.

Benzer İçerikler
2 thoughts on “Motifli Lif Modelleri Yapılışı”
 1. riitta dedi ki:

  Hi,
  you have really good ideas making different things.
  Thank you for your videos.
  Riitta

  1. Melek dedi ki:

   so much thanks

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler