Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Motifli Çay Örtüsü Modelleri

Örgü çaydanlık kılıfı yapılışından daha önce bahsetmiştik. Şimdi motifli güzel bir örneğin yapılışını daha hazırladık. Şemalı anlatımlarla harika bir örnek. Motifli çay örtüsü modelleri. Çaylarınız bu örtü sayesinde sıcak kalacak. Ve şık görünecek. Örgü çaydanlık kılıfı modellerini düz örgüler ile örüp üzerini çiçeklerle süsleyebilirsiniz. Şiş örgü modelleri ile tığ işi örgü modellerini birleştirebilirsiniz. Çaydanlık kılıfı ördükten sonra kupalarınız içinde kılıflar da örebilirsiniz. Örgü bardak kılıfı yapımı için önceki tarifleri inceleyebilirsiniz. Bugün çaydanlıklarımız için, demliklerimiz için kılıflar örüyoruz. Hazırsanız başlayalım hemen.

Çaydanlık Örtüsü Modelleri

Motifli çay örtüsü modelleri için çeşitli renklerde pamuklu ipliğe ve 2 -3 mm tığa ihtiyacımız olacak. Tığ ölçülerinizi ipin kalınlık ve inceliğine göre tercih edebilirsiniz. Modelde kullandığımız renkler mavi, beyaz ve bej. Tabi sizler kendi dekorasyonunuza göre renkler seçebilirsiniz. Motifli kısımlar için farklı örnekleri de kullanabilirsiniz. Hanım dilendi bey beğendi motifi ile de güzel olur. Veya yuvarlak motifleri kareye çevirerek kullanabilirsiniz.

Örgü çaydanlık örtümüz için aşağıdaki şemaları kullanıyoruz.

Motifli Çay Örtüsü Modelleri 5

Motifleri ise birbirine aşağıdaki gibi ekliyoruz. Son turda veya iğne ile dikerek motifleri birleştirebilirsiniz.

Motifli Çay Örtüsü Modelleri 2

Çatı için ise aşağıdaki şemayı kullanacağız.

Motifli Çay Örtüsü Modelleri 3

Ve alt örtü içinse aşağıdaki şema.

Motifli Çay Örtüsü Modelleri 4

Şemalarımızı gördük. Şimdi şemalarda kullanılan sembollerin anlamlarını görelim. Daire zincir, uzun çizgi trabzan, x ler sık iğne anlamına geliyor. Şemalardan rahatlıkla örebilirsiniz motifli çay örtüsü modellerini. Şimdi ise bittiğinde nasıl durduğuna bakalım.

Motifli Çay Örtüsü Modelleri 1

Motifli Çay Örtüsü Modelleri

Kaynak : https://handmade-paradise.ru/grelka-na-chajnik-kryuchkom-shemy-vyazaniya/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler