Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Meyve Buketi Modelleri

Yaz meyveleriyle çok güzel yenilebilir buketler hazırlıyoruz. Ananaslar, üzümler, çilekler… Hangi meyve varsa evimizde o meyvelerle aşağıdaki fotoğraflardan fikir edinerek çok güzel buketler hazırlayabiliriz. Ev halkı için misafirlerimiz için severek en güzel meyvelerden en güzel meyve buketi modellerini hazırlayabiliriz. Meyvelerin arasına peynir de ekleyebiliriz. Karpuz ve peynir çok yakışır. Kavunla peynirde lezzetli olur. Aynı buketleri kışında hazırlamak mümkün. Yaz meyveleriyle hazırlayacağımız gibi kış meyveleriyle de çok güzel buketler hazırlayabiliriz. Örneklerini birazdan göreceğiz. Meyve tabağı süsleme şekilleri için geometrik şekiller kullanabiliriz. Kurabiye kalıplarını kullanabiliriz. Teneke kutulardan kendimiz kalıplar yapabilir meyve kesiminde kullanabiliriz. Meyve tabağı resimleri inceledikten sonra renkli meyvelerle hayvan figürleri, gökkuşağı, çiçekler, çocukların seveceği gemiler, uğur böcekleri, külah içinde meyveler, karpuz sepetinde meyveler yapabilirsiniz. Meyvelerle sebzeleri karıştırarak salatalar yapabiliriz. Mesela çilekli pancar salatası tarifi sevdiğimiz lezzetlerden.

Meyve Buketi Nasıl Yapılır ve  Meyve Buketi Örnekleri

Önce kısa bir videoyla yenilebilir çiçekler hazırlıyoruz. Meyve buketi modelleri hazırlıyoruz. Daha sonra en güzel örnekleri inceliyor evimizde olan meyvelerle buketler yapıyoruz. Çilek, portakal, kavun, karpuz, ananas, üzüm, kivi… Yazın yaz meyvelerinden, kışın kış meyvelerinden hazırlıyoruz. Çocuklarımız bu buketlere bayılacak, yemek için sabırsızlanacaklar.

İlk olarak birkaç meyveyle güzel bir buket yapılışı videosu izleyelim.

Vidodan sonra güzel fotoğraflarla devam edelim. Çilekten güller, ananastan çiçekler, kürdana batırılmış meyveler, karpuzdan yıldızlar, karpuzdan kalpler, loveler, momlar… Meyvelerle neler neler yapıyoruz. Meyveleri çikolataya batırarak da buketlere eklemeler yapabiliriz. Şimdi meyve buketi modellerini inceleyelim. Herkese afiyet olsun.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler