Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Merserize İpten Yazlık Örgüler

Şal modellerinde, yazlık bluz modellerinde ve daha birçok örgü modelinde kullanabilirsiniz. Çok kolay ve güzel bir örnek. Yelek modellerinde de çok yakışacak bir model. Merserize ipten yazlık örgüler için tığ işi örneğimiz trabzanlardan oluşuyor. Yapılışını sizlere videolu olarak hazırladık. Rahatlıkla videoyu takip ederek örebilirsiniz. Bayan yazlık örgü modellerini şimdiden başlayıp yaza hazırlık olarak örüp kullanabilirsiniz. Hırka modelleri olarak da kullanabilirsiniz. Dilediğiniz örgü modellerinde kullanacağınız bir örnek. Gelelim şimdi merserize ipten yazlık örgüler tarifine.

Yazlık Örgü Anlatımlı

Merserize ipten yazlık örgüler için mode anlatımında orta incelik ip kullanıldı. İpe uygun 2 numara tığ kullanarak örüyoruz.

Merserize İpten Yazlık Örgüler 1

Model tek sayı üzerinden başlanıyor. 13, 23, 33 gibi sonu 3  rakamı ile biten  beden ölçüsüne göre bu şekilde zincir çekiyoruz. Zincirin üzerine  1 sıra yarım trabzan yapılarak sıra tamamlanır. 3 zincirle geriye dönüp ilk zincire batıp 3 lü trabzan 3 zincir çekip alttan 3 zincire 1 trabzan 3 zincir çekip 2 zincire batıp 1 trabzan 3 zincir 2 zincir başına batıp 1 trabzan 3 zincir 2 atlayıp 3 zincire 1 trabzan ilmek alıp yanındaki zincire 1 trabzan yapılır. Sıra boyunca bu işlem devam edilir. Bir üst sıraya geçerken 3 zincir çekip ilk kutucuğun içine 3 yarım trabzan 2.ve 3 kutucukların içine 4 yarım trabzan 4 kutucuğun içine 3 yarım trabzan yapılır. Arada zincir çekmeden diğer kutucuğun içine batıp  3 yarım trabzan 2.ve 3 ye 4  en son kutucuğa da 3 yarım trabzan ile  diğerlerini de aynı yapıp tamamlıyoruz. Model bu iki sırada bitiyor. 2. Ve diğer modelleri de yaparken 1. Sıradaki kutucukları yapıyoruz. Bu güzel model den Angora ince iple etol şal da yapabilirsiniz.

Merserize İpten Yazlık Örgüler

Merserize İpten Yazlık Örgüler 3

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler