Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Lif Modelleri Örnekleri

Çok çok güzel bir model daha. Bu ara bizlere lif örnekleri çok sorulduğu için bizde sık sık videolu anlatımlarla lif modelleri örnekleri hazırlıyoruz. Çubuk lif modeli olarak da adlandırılan güzel bir çalışma var sırada. Yuvarlak lif modelleri sevenler hemen bu güzel gösterişli örneği örmeye başladılar bile. Örgü mandala modellerini andırıyor biraz ne dersiniz. Bu örneği daha büyük yaparak ve kol ekleyerek yelek modelleri veya hırka modelleri olarak da kullansak nasıl olur sizce. Yuvarlak yazlık hırka gibi sadece bir kol.  Peki ya paspas modelleri olarak örsek. Bebek battaniyesi olarak örsek. Yuvarlak bir battaniye mesela. Daha fazla örgü modelleri ve yapılışları için mimuu.com ziyaret etmeniz yeterli.

Çubuk Lif Nasıl Yapılır?

Çubuk görünümü olan çeyizlik ve günlük kullanıma uygun bir lif modeli ile sizlerle beraberiz. Modelimizin yapımı için 4 renk birbirine uyumlu bulduğunuz lif ipi ve 7 numara tığ yeterli.  Lif modelleri örnekleri yapılışı için ilk zincirden halka yapıp 3 zincir yukarı çıkılarak ikili trabzan yapıyoruz. Aralara iki zincir çekerek 8 tane trabzan yapıyoruz. İkinci sıra da popcorn tekniği ile her yuvaya 1 tane popcorn yapıyoruz yapımı videoda detaylı anlatıldı merak etmeyin çok kolay öreceksiniz. İkinci sırada yine popcorn tekniği kullandık ve her yuvaya iki tane popcorn yapıyoruz. Ve artık kalan sıralar normal liflerde kullanılan fıstık tekniği kullanılıyoruz. Zemin bittikten sonra her ikili fıstık arasına 8 tane trabzan yapıyoruz. Ve son aşama zincir kısmı da tamamlanıp örneğimizi bitiriyoruz.

Lif Modelleri Örnekleri 102

Hem basit hemde görsek olarak çok şık olan modelimizi videolu anlatımdan faydalanarak çok rahat öreceğinize eminiz. Şimdi isterseniz çubuk lif modelimizin videosunu izleyelim takıldığınız noktalarda yorum bölümünden yazıp yardım alabilirsiniz.

 

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler