Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kutup Yıldızı Lif Modeli Yapılışı

Lif modellerinden tasarım örneklerle devam ediyoruz. Kutup yıldızı lif modeli yapılışı çok güzel bir örnek. Kutup yıldızı bizlere yol gösterir kaybolduğumuzda. Yön tayin etmemize yardımcı olur. Bizde bu güzel yıldızı lif örneklerine aktaralım istedik. Ve ortaya şahane bir örnek çıktı. Yıldız lif modellerini seviyorsanız kutup yıldızı modelini deneyebilirsiniz. Baklava dilimli yıldız lif yapılışı da çok güzel bir örnek. Yeni modeller arasında karanfil dilimli lif yapılışı da var. Ve çok güzel bir model. Ben bayıldım.

Yıldız Şeklinde Lif Modelleri

Yıldız lif çalışması yaptık bu seferde. Arkadaşlar lifimizi önce çizip sonra life döktük. Kutup yıldızı lif modeli yapılışı için  opal ip kullandık krem, eflatun, sarı , mürdüm , lila, 5 renk alarak ördük. 6 no tığ kullandık yıldız örgü tekniği çalıştık. Lifimizi 6 zincirle başladık. Halka haline getirip bu halkanın üstüne altı fıstık yapıp fıstık aralarında üçer zincir çekip tamamladık. Ardından 6 fıstığın aralarına batarak üçlü fıstık yaparak 6 dilim halinde başladık. Her dilimde sıra başlangıcı yapıp bir fıstık alıp kapattık ardından üçlü fıstık yaptık ve sıra sonunda ikili fıstık yapıp artırma yaptık. Kremle başladık üç sıra ördük bir sıra eflatun bir sıra sarı bir sıra mürdüm olacak şekilde toplam beş sıra ördükten sonra ipi kırdık. Dilim başı beş yan fıstık oldu ve bu beş fıstığın kenarda birer fıstık bırakarak ortadan üç fıstığı kullanıp üçgen halinde ördük. Ardından mürdümle bu yaptığımız üçgenlerin etrafını dolandık. Bir sıra krem renkle dolandık bir sırada mürdüm renkle dolandık. Bu haliyle tam bir lif boyu oldu.
Lifiniz eğer size küçük gelirse istediğiniz boyuta gelene kadar bu son ördüğümüz tek sırayı tekrar tekrar örebilirsiniz. Hepinize çok selamlar kolay gelsin.

Kutup Yıldızı Lif Modeli Yapılışı

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler