Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kurdele Nakışı Pano Nasıl Yapılır?

Bir kumaş üzerinde çalışarak , çiçekleri kurdele ile tamamlayarak çok güzel boyutlu tablolar yapıyoruz. Küçük bir teknikle böyle muhteşem tablolar hazırlayabilirsiniz. Sizlere kurdele nakışı leylak yapımı ve kurdele nakışı çiçek yapımından bahsedeceğiz. Yapılışını adım adım resimli olarak göreceksiniz. Kurdele nakışı ile ilgili bazı modellerin yapılışını hazırlamıştık sizlere. Şimdi anlatacağımız , sizlerle paylaşacağımız tekniği birçok çalışmanızda kullanabilirsiniz. Kurdeleden çanta süslemelerinde, bebek örgü süslemelerinde, kurdele nakışı seccade süslemelerinde, pano modelleri hazırlamada kullanabilirsiniz. Leylakların yanına kurdele nakışı kolay gül yapımını ekleyebilirsiniz. Birbirini tamamlayacak ve şahane duracaktır. Kurdeleden çanta modelleri paylaşmıştık. Çok güzel tekniklerle , çok güzel süslemeler yapılmıştı. Sizde çantalarınızı aynı şekilde süsleyebilirsiniz. Muhteşem olacaklardır. Ve yine kurdele nakışının uygulandığı birçok farklı alana kurdele nakışı örneklerinden ulaşabilirsiniz. Sizlere fikir verecek 50 den fazla model vardı o galeride.

Kurdele Nakışı Tablo Örneği Nasıl Yapılır?

Orta zorlukta bir çalışma. 2 gün içinde bitirebilirsiniz böyle bir çalışmayı. Adım adım leylak yapmayı ve çiçek yapmayı ve yaprak yapmayı göreceğiz. Malzeme olarak leylak için 4 ve 6 mm şerit kurdele, çiçekler için 1 cm kurdele, yapraklar ve saplar için 2.5 cm kurdele gerekli. Kasnak, makas, nakış ipliği ve iğnesi gerekli. Hafif nakış baskılı bir kumaş. Malzemeler hazırsa başlıyoruz.

Kurdele Nakışı Pano Nasıl Yapılır? 14

Önce leylak yapımını adım adım görelim. 4 ve 6 mm kurdeleler ile başlıyoruz.

Leylak ve çiçeği yaptık. Şimdi yaprak yapılışını görelim.

Yaprak ve sap kısmını da oluşturduk. Panoya işlediğimiz desene göre ekstra çiçekler ekleyerek şahane tablolar yapabilirsiniz. İşte birkaç örnek.

Kurdele Nakışı Pano Nasıl Yapılır? 19

Kurdele Nakışı Pano Nasıl Yapılır? 9

Kaynak: https://www.livemaster.ru/topic/1790741-vyshit-siren-lentami-legko?msec=15

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler