Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Krokodil Motifli Bebek Battaniyesi Modeli

Çok şık bir battaniye modelinden bahsetmek istiyorum sizlere. Krokodil örgü bebek battaniyesi. Motif olarak yapılıyor. Krokodil örgü ile her türlü örgü örebilirsiniz. Bereler, atkılar, krokodil şallar, krokodil parmaksız eldivenler. Bebek battaniyesi, krokodil örgü bebek batiği…Önceki yazılarımızda tığ işi krokodil nasıl yapılır bahsetmiştik. Şimdi motifli olarak nasıl yapılır onu göreceğiz.

Motifli Krokodil Örgü Nasıl Yapılır ?

1.tur : Sihirli halka örgü amigurumi başlangıç içine 5 zincir çekerek başlayalım. Yanına aralarda 1 zincir çekerek 10 trabzan yapalım.

2.tur : Bu turda renk değiştirelim. Trabzanların arasına 1 zincirin içine  aynı yere aralarda 1 zincir çekerek 2 trabzan yapalım. Sıra sonuna kadar aynı işlemi yapalım.

3.tur : Renk değiştiriyoruz. Aralarda hiç zincir çekmeden trabzan aralarındaki 1 zincirin içine aynı yere 2 trabzan yapıyoruz. Tur sonuna kadar.

4.tur : Aynı renk iple devam ediyoruz. 1 zincir çekip aynı yere 1 sık iğne yapıyoruz. 5 zincir çekip aynı yere sık iğne ile batıyoruz. Hemen yanındaki ilmeğe 2 sık iğne yapıyoruz. Daha sonra örmeye devam ederek 3 sık iğne yapıp 5 zincir çekip aynı yere sık iğne ile batıyoruz. Sıra sonuna kadar aynı işleme devam ediyoruz.

5.tur : İpliğin rengini değiştiriyoruz. 5 zincir çektiğimiz yuvalardan birine ipimizi sabitliyoruz. Daha sonra 8 trabzan yapıp 3 zincir çekip aynı yere 8 trabzan daha yapıyoruz. Arada zincir çekmeden diğer yuvaya atlayıp aynı işlemi tekrar ediyoruz. Sıra sonuna kadar aynı işlemi tekrar ediyoruz.

6.tur : Aynı renkli iplikle devam ediyoruz. Oluşturduğumuz yuvaya gelene kadar her bir trabzan üzerine bir sık iğne yapıyoruz. Yuvanın içine 4 sık iğne yapıyoruz. Örmeye sıra sonuna kadar aynı işlemi tekrar ederek devam ediyoruz.

Ve motif bittiğinde aşağıdaki gibi görünecektir. Motif birleştirmelerini karşılıklı sık iğne örerek birleştirebilirsiniz. Farklı renklerde örülmüş birçok motif göreceksiniz.

Videolu Krokodil Motifli Bebek Battaniyesi Modeli 2

Videolu Krokodil Motifli Bebek Battaniyesi Modeli 4

Videolu Krokodil Motifli Bebek Battaniyesi Modeli 5

Videolu Krokodil Motifli Bebek Battaniyesi Modeli 6

Videolu Krokodil Motifli Bebek Battaniyesi Modeli 7

Videolu Krokodil Motifli Bebek Battaniyesi Modeli 9

Videolu Krokodil Motifli Bebek Battaniyesi Modeli 11

Ve motifler birleştiğinde ortaya çok güzel bir tablo çıkıyor. Evde kalan iplerinizle de renk renk örebilirsiniz.

Videolu Krokodil Motifli Bebek Battaniyesi Modeli

Videolu Krokodil Motifli Bebek Battaniyesi Modeli 1

Videolu Krokodil Motifli Bebek Battaniyesi Modeli 3

Videolu Krokodil Motifli Bebek Battaniyesi Modeli 8

Videolu Krokodil Motifli Bebek Battaniyesi Modeli 13

Videolu Krokodil Motifli Bebek Battaniyesi Modeli 12

Videolu Krokodil Motifli Bebek Battaniyesi Modeli 14

Videolu Krokodil Motifli Bebek Battaniyesi Modeli 10

 

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler