Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kolay Örgü Etek Modelleri

Büyükler için örgü etek modelleri, küçükler için örgü etek modelleri olarak örebilirsiniz. Oldukça kolay bir model. Kolay örgü etek modellerini örgüye yeni başlayanlar da rahatlıkla örebilirler. Belki biraz bel kısmında zorlanabilirler. Onun dışında kolay bir model. Her zaman birçok örgüde kullandığımız örgü modeli ile örüyoruz. Aynı örneği kolay panço yapımında da kullanabilirsiniz. Yapılışını sizlere resimli ve şemalı olarak hazırlamaya çalıştık. Daha farklı modeller için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Mesela yazın tatilde kullanabileceğiniz tığ işi örgü etek yapılışını çocuklarınız için de örebilirsiniz. Yaz renklerinde cıvıl cıvıl bir model. Yaz kış kullanabileceğiniz bir diğer örnek ise anlatımlı örgü etek – ceket modelleri. Takım sevenler için şahane bir model. Örgü etek yapımı anlatımlı daha birçok modelimiz mevcut. Kendimiz için, kız çocuklarımız için. Beğendiğiniz modelleri örebilirsiniz. Tığ işi etek örnekleri yapılışına geçelim yavaş yavaş.

Bayan Örgü Etek Modelleri ve Yapılışları

Örgü etek modelleri olarak da kullanabilirsiniz panço modelleri olarak da. Zincir sayılarını belinize göre ayarlıyor ve birçok örnekte kullandığınız modeli uyguluyoruz. Kolay örgü etek modelleri için kullandığımız modeli daha önce birçok örnekte kullandık. Hanım dilendi bey beğendi motifinde olduğu teknikle aynı şekilde örülüyor. 3 trabzan bir sonraki yuvaya atla 3 trabzan şeklinde. Köşelere gelince aynı yuvaya 3 trabzan 2 zincir 3 trabzan yapıyoruz. Etek için tığ işi lastik örüyoruz. Tığ işi lastik yapılışını hemen videolu olarak görelim.

Lastiği aynı teknikle örüp trabzanlarla da yapabilirsiniz. Tercih tamamen sizin. Modelde 112 zincir çekilerek bel lastiği örülmüş.

Kolay Örgü Etek Modelleri

Lastik bittiğine göre şimdi modeli kurma zamanı. 4 köşe oluşturacak şekilde örneği kuruyoruz. Corner yazan kısımlarda köşeyi nasıl oluşturacağımızı gösteriyor. Aynı yere 3 trabzan, 2 zincir 3 trabzan şeklinde yapıyoruz.

Kolay Örgü Etek Modelleri 1

Şimdi istediğimiz renk düzeninde, istediğimiz uzunluğa ulaşana kadar örmeye devam ediyoruz. Evde kalan ipleri değerlendirmek için iyi bir fikir.

Kolay Örgü Etek Modelleri 2

İstediğimiz uzunluğa ulaştıktan sonra en son 1 tur ters sık iğne örüp bitiriyoruz. Dilerseniz kenar oyası modellerinden de örebilirsiniz.

Kolay Örgü Etek Modelleri 3

Ve bitti. İster panço, ister etek. Hazır.

Kolay Örgü Etek Modelleri 5

Kolay Örgü Etek Modelleri 6

Kolay Örgü Etek Modelleri 7

Kaynak : http://little-crochet.blogspot.com/2017/03/granny-square-skirt-pattern.html

Benzer İçerikler
One thought on “Kolay Örgü Etek Modelleri”
  1. Mirian dedi ki:

    hermosooooooooooooo

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler