Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığ İşi Örgü Etek Yapılışı

Yazın deniz kenarında giyebileceğiniz çok şık bir örgü etek modeli yapımı. Örgü pareo etek modeli. Kolay üstelik ve bir o kadar da şık. Etek boyunu istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Geçtiğimiz günlerde sizler için mayo kumaşından evde pareo plaj eteği nasıl dikilirden bahsetmiştik. Kısa etek pareo modellerinden. Yine pareo olarak kullanacağınız örgü yazlık pantolon yapımını göstermiştik. İçine astar geçirerek normal zamanda da giyebilirsiniz. Bu modeli kız çocuk örgü etek modeli olarak da yapabilirsiniz.  Hadi şimdi yeni modelimize başlayalım.

Örgü Etek Modeli Nasıl Yapılır?

Malzemeler

  • Alize Cotton Gold
  • 2.5 mm tığ

Sayılar bedeninize göre farklılık gösterebilir. 200 zincir çekerek başlayalım. İlk zincire ilmek kaydırma ile bağlayıp halka oluşturalım. Daha sonra üzerine 1er zincir atlayarak aralarda 2 zincir çekerek kafesler yapalım. 26 tur bu şekilde örelim. Daha uzun isterseniz tur sayısını artırabilirsiniz.

Tığ İşi Örgü Etek Yapılışı 6

Dantel kısmı için aşağıdaki şablonu kullanalım. İlk turu 3 zincir çekip 4. zincir üzerine sık iğne ile batalım. Sonra 7 zincir çekip 6. zincir üzerine sık iğne ile batalım. Tekrar 3 zincir çekip 4. zincir üzerine sık iğne ile batalım. Bir kez daha 3 zincir çekip 4. zincir üzerine sık iğne ile batalım. Sonra 7 zincirli yuvayı yapalım.  Sıra sonuna kadar aynı işleme devam edelim.

İkinci turda 1 zincir çekip hemen yanına sık iğne ile batalım. 7 zincirli yuvanın içine 1 trabzan yapalım. 1 zincir çekip 1 trabzan daha yapalım. 3 zincir çekip trabzan tepesine sık iğne ile batalım. Bu şekilde 4 trabzan  daha yapalım. Yuvada toplamda 7 trabzan olacak. Bir önceki turda yaptığımız 3 zincirli 2 yuva arasına sık iğne ile batıp sıra sonuna kadar aynı işleme devam edelim.

İki dantel motifi arasında 1 sıra boşluk bırakıyoruz.

Tığ İşi Örgü Etek Yapılışı 1

Tığ İşi Örgü Etek Yapılışı 3

Kemer kısmı için 1 sıra 3 zincir 1 trabzan 3 zincir 1 trabzan şeklinde yuva yapıyoruz. 2 sıra trabzanları önden batarak örüyoruz. 1 sıra her bir trabzan üzerine batarak yuva yapıyoruz. Her bir trabzan üzerine sık iğne yapıp bitiriyoruz.

Tığ İşi Örgü Etek Yapılışı 8

Tığ İşi Örgü Etek Yapılışı 7

Tığ İşi Örgü Etek Yapılışı 4

Tığ İşi Örgü Etek Yapılışı

Tığ İşi Örgü Etek Yapılışı 5

Tığ İşi Örgü Etek Yapılışı 2

Kaynak : http://beautifulcrochetstuff.com/layered-crochet-skirt-free-pattern/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler