Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kolay Makosen Patik Yapılışı

Patik modelleri ile devam ediyoruz. Sırada tığla ördüğümüz kolay makosen patik yapılışı var. Severek öreceğiniz modellerden olacak. Zincir sayılarını ayak ölçülerine göre ayarlayarak her yaşa göre örebileceğiniz örgü patik modellerinden. Önündeki püsküllerle çocuklarınıza da örebilirsiniz. Çocuklarınızın seveceği renklerle makosen patik modelleri örebilirsiniz. Makosen patik yapımı diğer modellerden farklı olduğu için yani örmesi kolay olduğu için örgüye yeni başlayanlarda rahatlıkla örebilirler. İsterseniz patiği pul ve boncuklarla süsleyebilirsiniz. Kolay makosen patik yapılışına püsküller çok yakışmış. İncili makosen patik yapımı model üzerinde ufak dokunuşlarla kendi tarzınıza uygun şekilde yapacağınız patiklerden olacak. Renkli kısımlarda parça ipleriniz varsa onları kullanabilirsiniz. Kolay makosen patik yapılışına geçelim. Kendiniz için eşimiz için çocuklarımız için örelim.

Püsküllü Makosen Patik Yapılışı

Önce tabanı örüyoruz. Daha sonra yan kısımları. Uç kısmı ördükten sonra kolay makosen patik yapılışını tamamlıyoruz. Kartopu punto ile 3 mm tığ ile örülmüş bir patik. Hazırsanız hemen anlatıma başlayalım.

Patik için önce tabanı örmekle başlıyoruz. Bunun için ayak genişliği kadar zincir çekerek başlıyoruz. +1 zincir ekleyip her bir zincir üzerine sık iğne yapıyoruz. Küçük parmağa ulaşıncaya kadar aynı sayı ile ayak uzunluğu boyunca örmeye devam ediyoruz. Daha sonra küçük parmağa ulaşınca 3 sıra daha örüyoruz. Bu 3 sıranın kenarlarında eksiltme yapıyor ve bitiriyoruz.

Kolay Makosen Patik Yapılışı 2

Şimdi yanlardan ilmek topluyor tekli trabzan yapıyoruz. 3 -4 sıra aynı sayıda örüyoruz.

Kolay Makosen Patik Yapılışı 1

Şimdi ana renk ile ayak genişliğinden biraz dar olacak şekilde zincir çekerek başlayalım. Yan kısımlarla birbirine uyacak şekilde zincir çekiyoruz. Ana renk ile 2 tur sık iğne örüyoruz zincir üzerine. Daha sonra resimdeki gibi renk değiştirerek örüyoruz. Burada kendi istediğinize göre tur sayısını renk sayısını artırabilir azaltabilirsiniz. Patiğin ağzının ne kadar kapalı olmasını istiyorsanız ona göre örebilirsiniz. Son 2 turda kenarlardan eksiltme yapalım. Ön parçayı bitirdikten sonra ana renk ile çevreyi sık iğne ile dolanalım.

Kolay Makosen Patik Yapılışı 4

Ayakkabıya dikerek birleştiriyoruz. Püskül ekleyip kolay makosen patik yapılışını tamamlıyoruz.

Kolay Makosen Patik Yapılışı 3

Kolay Makosen Patik Yapılışı

Kaynak : https://www.homyak55.ru/blog/nosochki_tapochki_krjuchkom_dlja_vzroslykh/3337-modnye-tapochki-mokasiny-kryuchkom-bystro-i-legko.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler