Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kolay Lif Örnekleri ve Yapılışı

Lif örneklerinden çok güzel bir model daha. Biraz kalpli lif modellerini andırıyor. Sizce de öyle değil mi. Lif modellerinin en güzel, en yeni tasarım modellerini sizler için hazırlamaya devam ediyoruz. Yine güzel bir örneğin tarifi var. Lif örmeye yeni başladıysanız birazdan yapılışını paylaşacağımız kolay lif örnekleri ve yapılışı gibi modellerden başlayabilirsiniz. Mesela çeyizlik kare lif modelini de örebilirsiniz. Bu modeli motif motif birleştirerek paspas modellerinde de kullanabilirsiniz. Altıgen kasnakta lif modellerini de battaniyeye çevirebilirsiniz. Paspas modellerine çevirebilirsiniz. Beğendiğiniz örnekleri battaniyelerde, yeleklerde ve şallarda da kullanabilirsiniz.

Lif Modelleri Kolay

Dilimli kolay lif modelimizin isminden de anlaşılacağı gibi dilim dilim örülüp sonradan kenar oyası yapılarak birleştirilen kolay ve şık bir model. Dilimlerimiz kalp şeklini andırıyor. Dilerseniz dilimleri düz tek renk örebilirsiniz Dilerseniz de her dilimi farklı renk olarak da örebilirsiniz. Her şekilde harika sonuçlar çıkacak olan lifimizde 7 numara tığ kullanıldı. Kısaca modelimiz hakkında birkaç detay verelim 6 fıstık yapıp kapatıyoruz ve 7. Fıstıkla örüyoruz geri dönüşte 5 fıstık kalmış oluyor 5 e 5 kare örüyoruz ve ip değişikliği yapıp 5 sırada diğer rengimizle örüyoruz. Sonra ipimizi ilk başlangıç kısmına taşıyıp 5 sıra olana kadar diğer köşeyi örüyoruz. İlk dilim hazır bunun gibi toplamda 4 dilim yapıyoruz. Ve hem kenar oyasını işliyor kenar oyasını yaparken de dilimlerimizi birbirine birleştiriyoruz. Orta kısmı için puf çiçeği yada farklı lif çiçeği yapabilirsiniz.

Kolay Lif Örnekleri ve Yapılışı 3

Kolay Lif Örnekleri ve Yapılışı 2

Kolay Lif Örnekleri ve Yapılışı

Kolay Lif Örnekleri ve Yapılışı 1

Kolay lif örnekleri ve yapılışı bittiğinde nasıl duruyor gördük. Şimdi de yapılışını videolu olarak görelim. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler