Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kız Bebek Örgü Elbise Modelleri Yapılışı

Kız bebek örgü elbise modelleri anlatımlı çok hoş bir modelin yapılışını Türkçe videolu olarak hazırladık. Hem yazılı olarak hem de videolu olarak hazırladık. Sevdiğimiz renklerle kızlarımıza, torunlarımıza en güzel örgü bebek elbiseleri örebiliriz. Örgü bebek elbisesi anlatımlı model için bebe yünleri, lif ipleri kullanabilirsiniz. Elbise için üstte krem rengi altta kahve rengi iplik kullanılmış. İki renkli bebek örgü elbisesi yapılışı için sizde sevdiğiniz birbiri ile uyumlu renkleri kullanabilirsiniz. Tek renk olarak da örgü bebek elbisesi yapımı örebilirsiniz. Kız bebek örgü elbise modelleri yapılışı için detaylara geçelim.

Kız Bebek Örgü Elbise

Kız çocukları ve bebekler için tığ işi çok kolay bir bebek elbisesi yapılışı hazırladık. Elbisemiz için lif ipi ve 1.25 mm tığ kullanıyoruz. Yapılışı anlatılan elbisemiz 9 aydan başlayıp bebeğimizin gelişimiyle alakalı olarak 2 yaşa kadar uygun olabilecek bir elbisedir. Sizler farklı iplerle aynı sayıyı kullanarak farklı yaşlarda elbiseler ölebilirsiniz. Elbisemize roba kısmının ön bölümünden başlayıp örerek 28 sıra V trabzan olacak şekilde örüyoruz. 28 sıranın sonunda omuz başlarını ve boyun kısmını ayırıyoruz ve robanın arka kısmını da 28 sıra örüyoruz.

Kız Bebek Örgü Elbise Modelleri Yapılışı 1

Tek parça da ördüğümüz robanın 14 sırasını alt kısımdan başlayarak her iki yandan sık iğnelerle tığ yardımıyla birleştiriyoruz. Kalan 14 sıramız ve omuz başını ayırdığımız 1 sırayla birlikte toplamda 29 sıra kol için ayırmış oluyoruz. Yine robamızı ördüğümüz V trabzanlarla kolumuzun çevresini dönüp, 29 V trabzanımızın her birine 6 adet trabzan yaparak kol kısmının çevresine fırfır görüntüsü uygulamış oluyoruz.

Robamızı bu şekilde bitirdik, oldukça basit yeni tığ işi öğrenenler dahi kolaylıkla yapacaktır. Etek kısmına geçerek 14 sağ 14 sol olacak şekilde robamızın arka kısmından tam orta kısmı bulup etek dikişimizin bedenin tam arka kısmına gelmesini sağlıyoruz ve aynı modelimizle devam edip eteğimizi sonlandırıyoruz. Kız bebek örgü elbise modelleri yapılışı için videoya geçiyoruz. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler