Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kilden Dekoratif Ayna Nasıl Yapılır?

Lippan Art sanatı olarak geçiyor. Hindistanda geleneksel olarak yapılan bir sanat. Bir macun hazırlanıyor ve dekoratif objeler yapılıyor. El yapımı duvar süsü modelleri olarak kullanılıyor. Bu çalışmanın kilden de yapıyorlar. Dekoratif ayna modellerini ahşap panel üzerine sizde farklı desenlerde çalışabilirsiniz. Havayla kuruyan killer yada evde hazırladığımız macunlar, killeri ayna yapımında kullanabiliriz. Kendin yap projesinde sizce farklı başka nasıl hamurlar kullanabiliriz.

Kilden Dekoratif Ayna Nasıl Yapılır? 31

Bu paragrafta daha önce yaptığımız ayna modellerine bir değinelim. Göz ayna yapılışından bahsetmiştik. Dekoratif yapılışı kolay çalışmalardan. Kasnakları kesmiş göz şekli vermiş ve ayna olarak tamamlamıştık. Detaylı yapılışına ise göz ayna nasıl yapılır içeriğimizden ulaşabilirsiniz. Dekoratif ayna yapımı süsleme için folyolar kullanabilirsiniz. Dıy hasır iple dekoratif ayna yapılışı evinizin her bölümünde kullanabileceğiniz modellerden. Dıy incili ayna yapılışı ise şık evlerinize şıklık katacak zarif modellerden. Şimdi kilden dekoratif ayna nasıl yapılır öğrenme zamanı.

Kilden Dekoratif Ayna Yapılışı

Kil, ayna ve eski CD kullanarak yaptığımız harika bir çalışma. Kullanacağımız ahşap panel 85 x 61 cm ebatlarında. Ayrıca vernik, beyaz akrilik boya, kil ve yapıştırıcı kullanacağız. İlk olarak panelin üzerine videoda olduğu gibi desenleri çizeceğiz.

İlk olarak geleneksel Hint sanatından olan lippan art örneklerine bir göz atalım.

Son olarak videoya geçelim. Lippan art sanatı nasıl yapılıyor öğrenelim. Bu güzel çalışma ile çerçeveler, isimlikler, vazo süslemeleri gibi çeşit çeşit kendin yap projeleri hazırlayabilirsiniz. O halde hemen videoya geçelim ve kilden dekoratif ayna nasıl yapılır öğrenelim.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler