Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kelebekli Bebek Patiği Yapılışı

Örgü kelebek yapılışını sizlere daha önce ayrıntılı bir şekilde vermiştik. Şimdi bu örgü kelebek modeli ile bebek patik modellerini süslüyoruz. Daha farklı örgü süsleme sanatlarında da kullanabilirsiniz kelebeği. Bebek patiklerini istediğiniz renklerde örebilirsiniz. Ve üzerini örgü çiçek modelleri ile, aplike modelleri ile, boncuk ve kurdelelerle süsleyebilirsiniz. Beğendiğiniz bir patiği örüp üzerini kelebek ile süsleyebilirsiniz. Şiş örgü patik modellerini de tığ işi örgü süslemeler ile renklendirebilirsiniz. Tabanlı bebek patiği yapılışı için örgü fiyonk modeli kullanmıştık. Fiyonk yerine kelebek kullanabilirsiniz. Bunun gibi birçok örnek üzerinde değişiklikler yapabilirsiniz. Sıra geldi kelebekli bebek patiği yapılışına geçelim.

Kelebekli Bebek Patiği Nasıl Örülür?

Kelebekli bebek patiği yapılışı için çok güzel bir örgü aplike modeli kullanıyoruz. Örgü kelebeği bebek yeleklerini süslemede kullanabilirsiniz. Örgü buzdolabı süsü olarak kullanabilirsiniz. Arkasına magnet veya mıknatıs yapıştırarak kullanabilirsiniz. Elinizde olan ipleriniz varsa onları kullanabilirsiniz. Veya pamuklu iplerle kelebekli bebek patiği yapılışını örebilirsiniz. Modelde de pamuklu iplik kullanılmış.

Şimdi hem patiğimizin hemde örgü kelebeğimizin şemasını görelim.

Kelebekli Bebek Patiği Yapılışı 4

Kelebekli Bebek Patiği Yapılışı

Şemalarımız yukarıdaki gibi. Pembe, beyaz ve yeşil renkli ipler kullanılmış. Şemada verilen ölçüler 3 – 6 aya kadar kullanılabilecek ölçüler. 4. turdan sonra pembe ipliğe geçip patiğin üst kısmını örüyoruz. Ve patiği tamamlıyoruz. Örgü kelebeği üzerine dikiyoruz. Ve sonuç mükemmel.

Kelebekli Bebek Patiği Yapılışı 3

Kelebekli Bebek Patiği Yapılışı 1

Kelebekli Bebek Patiği Yapılışı 2

Kaynak : https://handmade-paradise.ru/pinetki-s-babochkami-dlya-malyishki/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler