Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Bebek Patik Yapılışı

Merhaba arkadaşlar. Nette gezinirken çok güzel bir bebek patik modeli gördüm. Ve hemen yapılışını sizlerle paylaşmak istedim. Çok şık bir bebek örgü modelleri.  Sizlere beğendiğimiz bebek batik modellerini paylaşmaya çalışıyoruz. Daha öncede sizlere yumuşak yumuşak tığ işi bebek patiği yapılışı ve converse patik yapılışından bahsetmiştik.

Bebek Örgü Patik Nasıl Yapılır ?

Malzemeler

  • 4 mm tığ
  •  İri renk yün ağırlıklı ip

1.tur : 14 zincir çekelim. 2. zincirden itibaren 8 sık iğne yapalım. Önümüzdeki 3 ilmek içerisine 2 tekli trabzan yapalım. Zincirin diğer tarafına atlayıp 3 ilmek içerisine iki tekli  trabzan yapalım. Daha sonra 8 sık iğne yapalım. Kalan 3 ilmeğe 3 sık iğne yapalım. (32)

2.tur : 2 zincir çekelim. Önümüzdeki 12 ilmek içine tekli trabzan yapalım. Önümüzdeki 3 ilmek içine 1 tekli trabzan ,  2 tekli trabzan , 2 tekli trabzan olarak örelim.  Aynı şekilde bir kez daha örelim. Önümüzdeki 12 ilmek içine 12 tekli trabzan yapalım. Önümüzdeki iki ilmek içine 3 tekli trabzan yapalım. (40)

3.tur : 1 zincir çekip her bir ilmek içine 1 sık iğne yapalım. (40)

4.tur : Bu turda ters sık iğne olarak öreceğiz.

5.tur : İpliğin rengini değiştirelim. 14 sık iğne örelim. Sonraki 7 ilmek içine 2 sık iğne olarak örelim. Kalan 19 ilmeğe 1 sık iğne yapalım. (48)

6.tur : 1 zincir çekelim. 14 sık iğne yapalım. Sonraki ilmeğe 1 tekli trabzan yapalım. Daha sonra iki ilmek birlikte tekli trabzan olarak örelim. Bir kez daha tekrar edelim. İki kez tekli trabzan olarak eksiltme işlemi yapmış olacağız. Daha sonraki ilmeğe 1 tekli trabzan yapalım. Şimdi iki ilmeğe az önce yaptığımız gibi tekli trabzanla eksiltme yapalım. Önümüzdeki 18 ilmeğin içine 1 sık iğne yapalım. (42)

7.tur : 2 zincir çekelim ve 1 tekli trabzan yapalım. 10 sık iğne örelim. Sonraki ilmeğe 1 tekli trabzan yapıyoruz. Sonraki iki ilmek içine bir önceki turda yaptığımız gibi tekli trabzan olarak eksiltme yapalım. Daha sonra 1 trabzan yapalım ve 1 sıra atlayalım. 3 kez tekrar edelim.  Ve tekrar iki kez tekli trabzan yaparak eksiltme yapalım. Bir sonraki sıraya 1 tekli trabzan yapalım. 10 sık iğne yapalım. 5 tekli trabzan yapalım. ( 35 )

8.tur ( Sol ayak için ) : 12 ilmek kaydırma yapalım. 20 zincir çekelim 5. sıraya batarak ilmek kaydırma ile halka oluşturalım. 15 zincir çekip kaldığımız yerden örmeye devam edelim. 9 ilmek kaydırma yapalım. 2 sıra atlayalım. 12 ilmek kaydırma yapalım. Bitirelim.

8.tur ( sol ayak için ) : 8 ilmek kaydırma yapalım. 2 dikiş atlayalım. 9 ilmek kaydırma yapalım. 20 zincir çekip 5.zincire batarak halka oluşturalım. 15 zincir çekelim. Kaldığımız yerden devam ederek 15 ilmek kaydırma yapalım. Bitirelim. Resimdeki gibi çektiğimiz zincirleri geçirelim.

Bebek Örgü Patik Yapılışı 6

Ve batik bitti.

Bebek Örgü Patik Yapılışı 4

Bebek Örgü Patik Yapılışı 3

Bebek Örgü Patik Yapılışı 2

Bebek Örgü Patik Yapılışı 1

Bebek Örgü Patik Yapılışı

Bebek Örgü Patik Yapılışı 5

Kaynak : http://www.1dogwoof.com/2014/09/double-strapped-baby-mary-janes-crochet-pattern.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler