Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kartopu Atıcı Nasıl Yapılır?

Okul öncesi etkinlikleri olarak çok güzel bir çalışma hazırladık. Kartopu atıcı nasıl yapılır? Çocuklara eğlenceli dakikalar geçirtecek el yapımı oyuncaklardan. Tuvalet kağıdı rulolarıyla çeşitli etkinlikler yaptık bugüne kadar. Sanırım en eğlencelisi az sonra paylaşacağımız çalışma oldu. Kartonları oyuncak modelleri yapımında çok kullanıyoruz. Eğlenceli çalışmalardan biri de yine dıy tuvalet kağıdı rulosundan konfeti yapılışı. Çocuklar çok keyif alacaklar. Kartondan oyuncak yapımı çocukların başında saatlerce oynayacağı türden. Kartondan araba nasıl yapılır paylaştığımız diğer oyuncaklar arasında. Çocuklarınız için keyifle yapacağınız çok etkinlik fikirleri var. Bizimde keyif alarak oynadığımız etkinliklerden de bahsettik. Şimdi kızım büyüdü. Ödevlerle boğuşuyor. Etkinlik olarak ise örgü modellerinden tığ işine başladık, kanaviçe öğrenmeye çalışıyor, makrome düğüm tekniklerini öğrendi, punch nakışı yapıyor. Biraz onlara yöneldik. Eminim kartopu atıcıyı da çok sevecek. Şimdi detaylarıyla kartopu atıcı nasıl yapılır öğrenelim.

Okul Öncesi Kartopu Atıcı Yapımı

Ankara’ya henüz kar yağmadı. İnşallah en kısa zamanda yağar. Karın temizliğini hisseder dışarıda çocuklarımızla birlikte oyunlar oynarız. Kardan adam yapar kartopu savaşları yaparız. Diyelim ki kar yağmadı. Bizde evde oyuncak yapıp kartopu savaşı yaparız. Kartopu atıcıları yapmak çok kolay. Oynaması ise çok keyifli. Aile boyu oynayacağımız oyunlardan. Kartopu atıcı nasıl yapılır hadi öğrenelim.

  • Tuvalet kağıdı rulosu veya kağıt bardak
  • Yapıştırıcı
  • Bant
  • Balon
  • Makas
  • Beyaz ponponlar veya pamuk topları, kağıt topları
  • A4 kağıdı

Kartopu Atıcı Nasıl Yapılır?

Malzemeler hazırsa yapmaya başlayalım. İlk olarak kağıda kardan adam çizerek başlıyoruz.

Kartopu Atıcı Nasıl Yapılır? 1

Sonra balonun alt kısmını kesiyoruz.

Kartopu Atıcı Nasıl Yapılır? 2

Balonu rulonun alt kısmına yapıştırıyoruz. Tuvalet kağıdı rulosunu istediğimiz gibi süsleyebiliriz. Geriye çocuklarımızın keyifle oynamasını izlemek kalıyor.

Kartopu Atıcı Nasıl Yapılır? 4

Kartopu Atıcı Nasıl Yapılır? 3

Kartopu atıcısının kağıt bardakla yapılmış halini videodan izleyelim.

Kaynak: https://thestemlaboratory.com/snowball-shooter/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler