Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kartondan Araba Nasıl Yapılır?

Okul öncesi etkinliklerinde çocuklarımızın çok seveceği bir etkinlik hazırladık. Adım adım kartondan araba nasıl yapılır? Resimlerle aşamalarını hazırladık. Çocuklarınız adımları takip ederek kendi yapabilir veya birlikte yapabilirsiniz. Eğlenceli dakikalara hazır olun. Oynaması çok keyifli olacak. Süt kutuları, karton kutular, meyve suyu kutuları gibi kutularla yapacağınız bir çalışma olacak. Karton kutuları, kolileri birçok etkinlik yapımında kullanıyoruz. Bugünse kartondan araba yapımında kullanacağız. Daha basit bir araba yapımı etkinliği arıyorsanız tuvalet kağıdı rulosundan araba yapımı projesini de inceleyebilirsiniz. Çok güzel bir çalışma. Çocuklarımız renk renk araba yapabilir ve onları yarıştırabilir oyunlarında. Videolu araba balon roket deneyi de çocukların çok hoşuna gidecek projelerden. Biz arabasız olan balon roket deneyini kızımla çok yapmıştık. Sizde çocuklarınızla birlikte yapabilirsiniz. Kartondan araba nasıl yapılır başlayalım. Covit 19, corona virüs sebebi ile evde kaldığımız bugünlerde çocuklarımızla birlikte eğlenceli oyunlar oynayalım.

Kartondan Araba Yapımı

Arabaları balonla yarıştırıyoruz. Uçan arabalar yapıyoruz. Kartondan, pipetlerden, balondan yapılmış kolay arabalarda bakalım yarışı kim kazanacak. Kendi ellerinizle balon gücüyle araba yapmak ister misiniz. O halde doğru yerdesiniz. Sizlere kartondan araba nasıl yapılır balonla nasıl çalışır tüm aşamaları ile hazırladık. Önce malzeme listesi ile başlayalım araba yapılışına.

  • Pipet
  • Balon
  • Karton
  • Makas
  • Yapıştırıcı
  • Bant
  • Raptiye
  • 4 adet plastik kapak
  • Çivi

Kartondan Araba Nasıl Yapılır?

Kartondan Araba Nasıl Yapılır? 1

Malzemeler her evde bulunabilecek malzemelerden oluşuyor. Şimdi adım adım arabamızı nasıl yaptığımız inceleyelim.

Aramamızı hazırladık. Şimdi arabanın hareket etme zamanı. Nefeslere kuvvet. Hemen balonları şişirelim. Arabalarımızı yarıştıralım.

Kartondan Araba Nasıl Yapılır? 12

Kartondan Araba Nasıl Yapılır? 13

Kartondan Araba Nasıl Yapılır? 14

Kartondan Araba Nasıl Yapılır? 15

Kartondan Araba Nasıl Yapılır? 16

Sizde çeşitli şekillerde arabalar tasarlayabilirsiniz. Legolardan, tuvalet kağıtlarından, plastik şişelerden arabalar yapabilirsiniz.

Kartondan Araba Nasıl Yapılır? 20

Kartondan Araba Nasıl Yapılır? 21

Kartondan Araba Nasıl Yapılır? 22

Kartondan Araba Nasıl Yapılır? 23

Kartondan Araba Nasıl Yapılır? 25

Kartondan Araba Nasıl Yapılır? 26

 

Kaynak : https://almostunschoolers.blogspot.com/2011/05/building-balloon-powered-racers.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler