Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Sek Sek Oyunu Halısı Nasıl Yapılır?

Bu basit ama eğlenceli oyun ile çocuklarınıza rakamları daha kolay öğretebilirsiniz. Renk renk yaparak renkleri de oynarken tekrar etmiş olurlar. Bez yoksa şayet kağıtları birleştirerek veya büyük bir kağıt üzerine çizerek de yapabilirsiniz. Keçeleri bir araya getirip birleştirerek de yapabilirsiniz. Arkadaşları ile de birlikte bu güzel oyunu oynayabilirler. Ben çocukluğumda çok oynadım seksek oyununu . Aranızda mutlaka oynayanlar vardır. Nasılda eğlenirdik oynarken. Eminim çocuklarınızda çok eğleneceklerdir. Daha çok eğlenecekleri okul öncesi etkinlik önerilerimize sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Seksek Oyun Matı Yapılışı

Malzemeler

  • Tuval kumaş ( kanvas kumaş )
  • Boya
  • Fırça
  • Cetvel
  • Kalem
  • Bant
  • Makas
  • Küçük düz taş

Modeli yaparken kendi tasarımlarınızı da oluşturabilirsiniz. Aşağıda gördüğünüz gibi resimdekine benzer eş kareler  ve eş dikdörtgenler ile seksek oyun alanını çizelim. Boya ile kenar kısımlarını boyayalım. Ve içlerine rakamları yine boya ile yapalım.

Sek Sek Oyunu Halısı Nasıl Yapılır? 1

Seksek oyun matımız , seksek oyun halısı hazır. Nasıl isimlendirirseniz. İş artık oynamakta. Çocuklarınızla birlikte oynayarak keyifli dakikalar geçirebilirsiniz. Rakamları birlikte öğrenir , renkleri de tekrar ederek öğrenirsiniz.

Sek Sek Oyunu Halısı Nasıl Yapılır? 3

Çocuğunuz oynamaktan yorulduğunda  mola verip yemeğini de bu halı üzerinde yiyebilir. Yanından hiç ayrılmak istemeyecektir.

Sek Sek Oyunu Halısı Nasıl Yapılır? 2

Sek Sek Oyunu Halısı Nasıl Yapılır?

 

Nasılda eğleniyorlar öyle değilmi. Eğer kumaşımız yoksa kartonlardan da seksek matı hazırlayabiliriz. Bantlarla evin tabanına seksek çizgileri oluşturabiliriz.

Kaynak : http://kidsactivitiesblog.com/70776/hopscotch-play-mat

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler