Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

İlham Veren Kitaplık Dekorasyon Fikirleri

İlham veren kitaplık dekorasyon fikirleri, oturma odanızın görünümünü büyük ölçüde değiştiren kitaplıklar mekana cazibe katan dekoratif tasarımlar arasında yer alıyor. Renk, stil, dekor yönünden mekanın estetiğinde önemli rol oynuyor. Bir iç mekana kitaplıklar görsel açıdan estetik kazandırmaz. Kitapları düzenli şekilde barındırır. Aynı zamanda kişisel aksesuarları da taşıyan vitrin görevi görür.

Dekoratif kitaplık özellikleri, mekanın büyüklüğüne ve tarzına uyumlu çizgilere sahip kitaplık tasarımlarına yönelmelisiniz. Modası hiç geçmeyen çok yönlü tasarımlar kitaplıklardır. Mekan düzeninde önemli rol oynarlar. Evinize bir kitaplık tercih ederken getireceği tüm avantajlardan yararlanmanız gerekir. Mekanın depolama alanı genişletilmelidir. Renk ve malzemesi ile dekorasyonda bütünlük sağlanmalıdır. Görsel şıklığı ile bulunduğu alanı ilgi odağı haline çevirmelidir. Seçtiğiniz kitaplık oturma odanızın stiline ve görseline katkıda bulunmalıdır.

Eğer kendiniz kitaplık yapmak isterseniz şık ve dekoratif bir model olan su borusu ile kitaplık yapımı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Kitaplık Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Modelin derinliği, modelin yüksekliği, genişliği, raf sayısı, rengi ve hangi malzemeden yapıldığı göz önünde bulundurulmalıdır. Yerleştirilecek olan odanın da genişliğine dikkat etmelisiniz. Eğer geniş bir alana sahipseniz raf sayısı fazla olan gösterişli tasarımlar seçebilirsiniz. Dar bir alana sahipseniz, duvara monte edilen modeller seçebilirsiniz. Açık bir renk seçerek ferah bir ortam oluşturabilirsiniz.

Kitaplık alırken dikkat edilmesi gerekenler, yalnızca kitap sayısına değil, modelin evinizin dekorasyonu ile uyumuna da özen göstermelisiniz.

Kitaplık Modelleri

Kitaplık modelleri, renkli kitaplıklar, kitapların renklerine göre ayrılmış bu kitaplık köşesi dekorasyonun odak noktalarından biridir. Ağaç kitaplık, sıra dışı bir kitaplık tasarımıdır. Gerçek bir ağaç kitaplık gibi görülse de duvara yapılacak olan bir ağaç çizimi ile sonuçlanabilir. Kitaplık duvarı, çok fazla bir kitaba sahipseniz evinizdeki belli bir duvarı komple kitaplık olarak kullanabilirsiniz. Hem düzenli hem de dekoratif bir hava katmış olursunuz. Asılı duran kitaplar, evinize farklılık katabileceğiniz son derece şık ve ilgi çekici bir düzenleme olabilir. Merdiven altı kitaplık, evin içine yapılabilecek en akıllıca düzenlemedir. Merdiven altı alanı en verimli şekilde değerlendirilmelidir. Harf şeklinde kitaplık, dekorasyon seven kitap tutkunları için son derece dekoratif bir kitaplık modelidir. Bulunduğu alanda son derece ilgi çekicidir. Çerçeveden kitaplık, büyük çerçevelerden dekoratif kitaplıklar raf üzerine monte edilmiş ortaya şık bir görünüm çıkar.

 

 

https://www.housebeautiful.com/room-decorating/home-library-office/g2064/bookshelf-decorating-ideas/

https://www.boredpanda.com/creative-bookshelves/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler