Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

İğne Oyası Dut Modeli Yapılışı

Sırada iğne oyası dut modeli yapılışı var. Yazmalarda çok kullanılan bir örnek. Tek başına veya 2li 3lü olarak hazırlanmış iğne oyası dut modellerini yazmalarımızda kullanıyoruz. 3lü olarak yapıldığında da harika duruyor. İğne oyası örneklerinden iğne odası dut modeli yapılışında yola çıkılarak yapılmış farklı oyalar da var. Şekil olarak biraz farklılık gösteriyor ama hepsi aynı yoldan çıkılarak yapılıyor. İğne oyası dut modeli yapımı ilmekleri biraz genişletilerek yapılıyor ortaya iğne oyasının yapılışı anlatımlı modelde olduğu gibi bir örnek çıkıyor. 2li yapılan zarif örneklerden. İğne oyası buğday başağı modeli de benzer oyalardan. Çok güzel. Yazmalarınızda, yazmanın içinde bulunan renklerle yapabilirsiniz. İçine krem rengi ip katarak da yapabilir oyalarınızı daha gösterişli hale çevirebilirsiniz. İğne oyalarında naylon ipler, ipek ipler, suni ipek ipler kullanabilirsiniz. Ben ipek ip hiç denemedim. Klasik oya ipi ile yapıyorum. Sizler istediğiniz ipleri kullanabilirsiniz. İğne oyası tekniklerini öğrendikten sonra iğne oyası dut modeli yapılışı ve daha birçok modeli kolaylıkla yapabilirsiniz.

İğne Oyası Dut Oyası Nasıl Yapılır?

İğne oyası modellerinde anlatımlı olarak bu kez iğne oyası dut modeli tarifi hazırladık. Birçok renk düzeni ile tek renk yazmalarda da yapılabilecek oyalardan. Hatta iğne oyası mutfak havlularında, küçük havlularda da kullanabilirsiniz. Çok zarif bir oyal. 2li 3lü olarak da aynı örneği aynı yuva içine yaparak kullanabilirsiniz.

İğne Oyası Dut Modeli Yapılışı

İğne Oyası Dut Modeli Yapılışı 1

Model yukarıdaki gibi çok güzel duracak. Harika değil mi. Hemen yapmak isteyenler, yeni model öğrenmek isteyenler için iğne oyası dut modeli yapılışı videosu yayında. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler