Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Güzel Şal Modelleri

Güzel şal modellerinden motifli bir örnek daha. Evde kalan ipleri değerlendirmek için etol şal modellerini örebilirsiniz. Aynı motifleri üçgen şal modellerinde veya yelek modellerinde, hırka modellerinde de kullanabilirsiniz. Motifin nasıl yapıldığını şemalı olarak hazırladık. Şemadan takip ederek kolaylıkla örebilir ve istediğiniz örgü modellerinde kullanabilirsiniz. Tek renk iplerle, ebruli iplerle de harika duracak bir örnek. Modelde ebruli iple, batik iple örülmüş örneğini göreceksiniz. Şal modellerinde motifin eklenme şeklini değiştirerek dikdörtgen şal modelleri veya üçgen  şal modelleri olmasına karar verebilirsiniz. Hırka ve yeleğe de çevirebilirsiniz. Şimdi güzel şal modellerinin detaylarına geçelim.

Motifli Şal Modelleri

Güzel şal modellerinde beğendiğiniz ipleri ve kullanacağınız iplere göre tığları kullanabilirsiniz. Tek renk örülmüş örneği ve batik iple örülmüş örneği göreceğiz. Sizde hangisi daha çok hoşunuza giderse ona benzer renklerde şallarınızı örebilirsiniz. Şalın boyutları 30 x 144 cm ebatlarında. Dilerseniz ölçüleri değiştirebilirsiniz. Küçük kızlarınızın atkı modelleri olarak kullanması içinde örebilirsiniz.

Güzel Şal Modelleri 2

Şal motifin yapılışı yukarıdaki gibi. Ve motiflerin eklenişi de. Motifleri birbirine son turda ekliyoruz. Son turu örerken zincirler ile motifleri ekliyoruz. Bildiğiniz farklı bir motif ekleme yöntemi varsa onu da kullanabilirsiniz. 4 motife 16 motif olarak örüp birbirine ekliyoruz. Toplam 64 motif gerekiyor. Farklı uzunluk ve genişliklerde ördüğünüzde motif sayıları da değişecektir. Şimdi şalımızın bitmiş halini görelim.

Güzel Şal Modelleri 11

Güzel Şal Modelleri

Güzel Şal Modelleri 1

Güzel Şal Modelleri 6

Güzel Şal Modelleri 7

Güzel Şal Modelleri 10

Güzel Şal Modelleri 5

Güzel Şal Modelleri 3

Güzel Şal Modelleri 9

Güzel Şal Modelleri 4

Kaynak : https://www.bianzhihui.com/t/1010/zhifa

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler