Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Gökkuşağı Kazak Yapılışı

Kız çocukları için erkek çocukları için öreceğiniz şiş örgü kazak modellerinden hazırladık. İsterseniz aynı şemayı tığ işi örgü modelleri olarak da kullanabilirsiniz. Şemada her bir kutucuk 1 ilmek anlamına geliyor. Sizlere video olarak şiş örgü ilmek nasıl atılır, düz ve ters örgü nasıl örülür videolarını hazırladık. Şişe ilmekleri attıktan sonra şemaya göre örebilirsiniz. Örgü çocuk kazakları için bebe yünlerini kullanabilirsiniz. Çok güzel ipler var. İpler çok pahalanmış. Kesemize uygun iplerden alıp çocuklarımıza çok şık el örgü kazak modelleri örebiliriz. Kız çocuk yarasa kol kazak yapılışı püsküllü çok güzel bir örnek. Kızlarınıza, torunlarınıza hemen örebilirsiniz. Kuzulu kazak yapılışı yine çok sevilen, çok örülen örneklerden. Çocuk kazak örgü modelleri anlatımlı şemalı olarak hazırlandı. Yapılışı için maalesef sadece o modeller var. Şemayı takip ederek rahat şekilde örebilirsiniz. Yine kazağın ölçüleri de mevcut. Birçok renk düzeni ile çocuk el örgü kazak modelleri ve yapılışlarını örebilirsiniz. Şimdi gökkuşağı kazak nasıl örülür ona değinelim.

Gökkuşağı Kazak Nasıl Örülür?

Kız çocukları için hazırlanmış kazağı isterseniz renk değişimleri yaparak erkek çocukları içinde örebilirsiniz. Resimde gördüğünüz modelde % 100 pamuklu iplik kullanılmış. 3,5 mm şiş ile örülmüş. 4 yaş için renkli iplerden 1 er tane ekru renkten 4 tane kullanılmış. 6 yaş içinde aynı sayıda ip kullanılmış. 8 yaş için aynı sayılarda fakat ekrudan 5, lacivertten 2 adet kullanılmış. Şemada yaşlar renklerle belirtilmiş. Orada bulunan renklere göre çocuğunuzun yaşına uygun olan cm ölçüsünde örebilirsiniz.

Arka kısım için 4 yaşa 88, 6 yaşa 96, 8 yaşa 100 ilmek atılmış. Tabi ilmek sayısı kullanacağınız ipe göre değişecektir. Şemadan cm ölçüsüne göre örmek daha doğru olacaktır. Ön kızım içinde aynı ilmek sayıları kullanılmış. Kollar için ise 4 yaşa 23 cm, 6 yaşa 25 cm, 8 yaşa 27 cm olacak şekilde ilmek atılmış.

Renk düzenleri, cm ölçüleri şemada verilmekte. Şimdi şemaya bir göz atalım.

Gökkuşağı Kazak Yapılışı

Şimdi kazağın arkasında kullanacağımız şemayı görelim.

Gökkuşağı Kazak Yapılışı 1

Şimdi ön kısımda kullanacağımız şemayı inceleyelim.

Gökkuşağı Kazak Yapılışı 2

Kazak bittiğinde çok güzel oluyor. Eğer aklınıza takılan bir konu olursa bizlere sorabilirsiniz. Kazak bittiğinde çok güzel olacak. Renkli kısımları evde kalan ipleri değerlendirmek için örebilirsiniz. Farklı renklerde örgü gökkuşağı modelleri çok güzel olacaktır.

Gökkuşağı Kazak Yapılışı 3

Şişe ilmek nasıl atılır, düz örgü nasıl örülür hemen onları görelim. Daha sonra yukarıdaki şemaya göre gökkuşağı kazak yapılışını tamamlarız.

Kaynak : https://www.hobbydoos.nl/maandag/278-breipatroon-kindertrui.asp

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler