Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Geyikli Kazak Nasıl Örülür?

Bir markadan ben geçtiğimiz senelerde kızım için hazır olarak triko geyikli kazak modellerinden almıştım. Çok severek kullanmıştı. Hatta burnunda ışık yanıyordu. Düğmesine basınca renkli ışıklar. Çocuklar için bu durum çok daha sevimli oluyor. Sizde isterseniz ışık alıp yerleştirebilirsiniz. Tabi yıkandığında bozulmayacak cinsten olsun. Bizimki bozulmuyordu. Bu modelde de gözler için oynar göz kullanılmış. Bu gözler nerede satılıyor, Türkiye’de var mı bilmiyorum. Bence düz olarak şemadaki gibi örünce daha güzel olur gibi geldi. El örgüsü kazak modellerinin zincir sayılarını ayarlayarak her yaş için örebilirsiniz. Tığ işinden 1 zincir 1 sık iğne örgü modeli ile yapılmış bir kazak. Bu model ile yapılan birçok örgü modeli paylaştık. Şimdi o modeller arasına güzel bir kazak ekliyoruz. Kız ve erkek çocuklarınız için örebilirsiniz. Eminim çok seveceklerdir. El örgü kazak örneklerinden çok sevimli bir tarif. Örgü kazak yapılışı kış aylarına uygun, yeni yılı andıran bir model. Küçük çocuklarınıza, genç kızlarınıza, bayan örgü kazak modelleri olarak örebilirsiniz. Hadi şimdi geyikli kazak nasıl örülür görelim.

Tığ İşi Bluz Modelleri Anlatımlı

1 zincir 1 sık iğne örneği ile hazırladığımız kolay bir kazak. Geyikli kazak nasıl örülür hem şemalı hemde videolu anlatımlı olarak hazırladık. Zincir sayılarını ayarlayarak her yaş için örebilirsiniz. Çok beğeneceğiniz her yaş için örülebilecek bir kazak. Bir kazak nasıl örülür ve malzemeleri nelerdir derseniz buyurun tarife. Geyikli kazakda % 100 merserize pamuklu iplik kullanılmış. Kırmızı, siyah, açık kahverengi ve beyaz renge ihtiyacımız olacak. Ve birde ipimize uygun tığa. Tabi birde iğneye. Modelde 4,5 – 5,5 mm tığlar kullanılmış. Bu kazak için S / M beden için göğüs 92 uzunluk 54 cm , L / XL göğüs 112 cm uzunluk 57 cm. XXL / XXXL için ise göğüs 132 uzunluk 60 cm. Modeldeki kız 1,68 boyunda S / M beden olarak çalışılmış.

Geyikli Kazak Nasıl Örülür? 10

Geyikli Kazak Nasıl Örülür? 9

Geyikli Kazak Nasıl Örülür? 8

Geyikli Kazak Nasıl Örülür? 7

Geyikli Kazak Nasıl Örülür? 3

Geyikli Kazak Nasıl Örülür? 5

Geyikli Kazak Nasıl Örülür? 6

Oynar göz yoksa 2. şemayı örebilirsiniz. Şemaları inceledik. Şimdi kazağın bittiğinde nasıl durduğuna bakalım ve videolu anlatımı inceleyelim.

Geyikli Kazak Nasıl Örülür? 2

Geyikli Kazak Nasıl Örülür? 4

Geyikli Kazak Nasıl Örülür?

Geyikli Kazak Nasıl Örülür? 1

Kaynak : https://wilmade.com/gehaakte-kersttrui-rendier/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler