Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Fenerbahçe Örgü Taraftar Battaniyesi Yapılışı

Arkadaşlar bugün sizlere takipçimiz Nurşen Karayazıcı Hanım‘ın güzel ellerinden çıkan oğlu için yaptığı fenerbahçe taraftar battaniye yapılışından bahsetmek istiyorum. Unutmadan hemen ellerinize sağlık Nurşen Hanım. Çok güzel olmuş. Eminim oğlunuz da çok beğenmiş ve çok mutlu olmuştur.

Bununla birlikte sitemizde birbirinden güzel örgü modelleri bulabilirsiniz. Kız çocuklarınızın odalarına yapabileceğiniz kalp paspas yapılışı ve erkek çocuklarınızın odası için yapabileceğiniz basketbol topu şeklinde paspas yapabilir onları mutlu edebilirsiniz.

Fenerbahçe Örgü Taraftar Battaniyesi Nasıl Yapılır ?

Yazıya başlamadan önce arkadaşlar ip hakkında bilgi vermek istiyorum. Nurşen Hanım kirpi sakallı iplerden sarı renkten 11 yumak, lacivert renkten 13 yumak, siyah renkten 2 yumak -siyah renk iplerin biri normal ip biri sakallı ip- beyaz renk 2 yumak, yeşil renk 1 yumak, kırmızı renkten de 1 yumak kullanmış. Normal olan siyah ipi bonbon marka olan ipten almış. Sakallı ip ise kirpi marka olandan kullanmış. Orta arma için 4 numaralı tığ ve kenar kısımları için 7 numaralı şiş kullanmış.

Sayı isteyen arkadaşlar için maalesef orta arma kısmının sayısı yok. Nurşen Hanım aşağıda gördüğünüz armanın olduğu fotoğrafa bakarak sık iğne ile göz kararı örmüş. Önce sarı kısımdan başlamış. Sonrasında ise diğer kısımları örmüş. Daha sonra armanın üzerine yazıları tek tek sık iğne ile örüp dikmiş. Yaprağı da aynı şekilde sonradan örüp dikmiş. Arma kısmını sık iğne ile yapmış ama Nurşen Hanım şiş örgü ile de örülebileceğini söylüyor.

Taraftar Battaniye Yapılışı 3

Daha sonra battaniyenin kenar kısımlarından sarı iplikli olan kısmı 48 ilmekle başlamış. 50 sıra olunca 4 seferde 7 ilmek orta kısımdan keserek yuvarlak şekil vermiş. Aynı şekilde bir parça daha örmüş. Lacivert kısmı ise 95 ilmek başlamış. Arma kısmına gelince kenar kısmından 3 ilmek kesmiş. Yuvarlak şekli elde etmek için aynı yerden 2 ilmek keserek örmeye devam etmiş. Daha sonra bu işlemin tersini yaparak arttırma işlemi yaparak istediği uzunluğa gelene kadar örmeye devam etmiş. Aynı şekilde lacivert iplikten 1 parça daha örmüş. Ve bütün parçaları dikerek birleştirmiş.

Ve ortaya çift taraflı kullanabileceği örgü taraftar fenerbahçe battaniyesi çıkmış ve çok güzel olmuş. Örmek isteyen arkadaşlar aynı yöntemle diğer takımların da battaniyesini yapabilirler. Ve yaptıkları güzel el işlerini bizimle paylaşabilirler. Bol hobili günler dilerim.

Taraftar Battaniye Yapılışı 4

Taraftar Battaniye Yapılışı 2

Taraftar Battaniye Yapılışı 1

Taraftar Battaniye Yapılışı

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler